Menu

VirusTotal nově detekuje i malware pro Mac OS X

25.11.2015 11:18 | Karel Kovar + Přidat komentář
VirusTotal nově detekuje i malware pro Mac OS X

VirusTotal nově detekuje i malware pro Mac OS X | foto: CHIP

Známá služba na kontrolu souborů nyní nově dokáže odhalit i malware určený pro platformu Mac OS X. 

Služba VirusTotal je založena na jednoduchém principu – pokud si nejste jisti, zda je podezřelý soubor vir, nechte ho zkontrolovat více antiviry. Služba byla spuštěna v roce 2004 a už od počátku patřila mezi absolutní špičku. Nebylo proto žádným překvapením, když ji v roce 2012 koupil Google.

V současnosti se může pochlubit unikátními parametry, ke kterým se konkurence ani zdaleka neblíží: pro kontrolu souborů využívá 55 antivirových nástrojů (například známá služba Jotti jich nabízí 21), které dokáží prověřit soubor až o velikost 128 MB (Jotti má limit 50 MB). Nedávno také přibyla možnost kontroly podezřelého webu nebo prověření zabezpečení zvolených www stránek. Nejnovějším vylepšením je možnost detekce malwaru i pro platformu Mac OS X.

Službu si můžete vyzkoušet na adrese www.virustotal.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    eventualita

    Zrovna tento článek jsem nemohl načíst. Pořád dokola se načítal, až po hlášku, že Safari článek neotevře. Tak jsem nainstaloval Glimmer Blocker. A funguje to. Na MAC OS 10.6.8, ale je to pro i nejnovější verze. https://glimmerblocker.org/

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení