Menu

Vydírání majitelů domén

06.11.2015 10:03 | Karel Kovar + Přidat komentář
Vydírání majitelů domén

Vydírání majitelů domén | foto: CHIP

Nová aktivita hackerů je zaměřena na majitele domén. Pomocí propracovaného phishingu jim útočníci zavirují počítač a pak se je snaží vydírat.

Velké množství zahraničních majitelů domén v minulém týdnu obdrželo e-mail, ve kterém byli informováni, že o pozastavení jejich domény kvůli porušování politiky jejich registrátora. Zpráva navíc obsahovala odkaz, vedoucí k podrobnějším informacím, jaká pravidla porušili.

Zkušenější uživatelé už určitě tuší, že zpráva byla phishing a odkazy v e-mailech vedly ke stažení ransomwaru.

Prozatím podobné aktivity probíhají pouze na západ od našich hranic, dá se ale očekávat že se podobný podvod brzy objeví také v České republice. Držitelům domén lze proto doporučit v případě obdržení jakékoliv podezřelé zprávy postupovat s rozvahou – místo klikání na neznámé odkazy raději e-mailem nebo telefonicky kontaktovat svého správce domény kontaktovat alternativním kanálem. Podrobnější informace najdete na celé řadě zahraničních webů:

http://blog.blacknight.com/warning-phishing-scam-targetting-blacknight-customers.html

http://domainnamewire.com/2015/10/26/warning-domain-name-phishing-email-blast-going-on-right-now/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení