Menu

Vyhledávání Google testuje nový vzhled: první uživatelé hlásí změnu designu

03.10.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Vyhledávání Google testuje nový vzhled: první uživatelé hlásí změnu designu

Vyhledávání Google testuje nový vzhled: první uživatelé hlásí změnu designu | foto: Solen Feyissa/Unsplash

Vyhledávání pomocí Googlu by mělo být pro uživatele mnohem jednodušší. Díky novým vyhledávacím filtrům by se mělo usnadnit nalezení a zobrazení relevantního obsahu.

Uživatelé na Redditu informují, že po Gmailu, Fotkách a Zprávách Google nyní vybavil novými vyhledávacími filtry také mobilní vyhledávání. Nové funkce jsou údajně v současné chvíli ve fázi beta testování. Prověřují se možnosti kombinace kategorií vyhledávání a návrhů vyhledávání.

Předchozí ovládací panel s tlačítky, odpovídajícími jednotlivým kategoriím, už je známý z předchozí doby. Lze jej použít ke konkrétnímu vyhledávání obrázků, videí nebo zpráv.

Vyhledávání Google: nové filtry umožní přesnější dotazy

gsearch

Nové vyhledávací filtry v mobilní verzi umožňují cílenější vyhledávání. | Zdroj: Reddit/Cheeriosxxx

V nové verzi vyhledávání se lišta odlišuje nejen vizuálně, ale přináší i drobné funkční změny. Pomocí nových filtrů lze například přidat k zadanému vyhledávacímu výrazu klíčové slovo a dotaz tak zpřesnit. Google zřejmě vychází z uživatelských zvyklostí při vyhledávání.

Verze s novými vyhledávacími panely se prozatím zobrazuje pouze omezené skupině uživatelů. Pravděpodobně se prozatím tedy jedná o zkušební provoz. Obecně Google chce svým uživatelům poskytnout možnost vyhledávat cíleněji a s přesnějšími výsledky.

Novinka se ale nesetkala u všech uživatelů s kladným přijetím. Mnoho z těch, kteří si už mohou novou funkci vyzkoušet, hlásí, že by se raději vrátili ke starému vzhledu vyhledávací obrazovky. Zatím nebylo upřesněno, zda vůbec, případně kdy, Google nové lišty zpřístupní pro všechny uživatele.

Zdroj: Reddit

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení