Menu

Vymazány stovky doplňků: Mozilla pročistila škodlivá rozšíření pro Firefox

28.01.2020 17:45 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Vymazány stovky doplňků: Mozilla pročistila škodlivá rozšíření pro Firefox

Vymazány stovky doplňků: Mozilla pročistila škodlivá rozšíření pro Firefox | foto: CHIP

Boj mezi Mozillou a riskantními rozšířeními pro Firefox jde do dalšího kola. Výrobce vyčistil nabídku doplňků pro druhý nejoblíbenější prohlížeč a vyhodil spoustu z nich.

V posledních letech se prohlížeč Firefox stále více etabloval na trhu prohlížečů. I když Chrome od Google je stále o krok napřed, Firefox používají miliony uživatelů. Koneckonců Firefox je členem silné trojky nejpoužívanějších internetových prohlížečů. Většina uživatelů také instaluje a používá různá rozšíření z obchodu pro doplňky Mozilly. Tyto programy jsou ale pro uživatele někdy nebezpečné.

Například v posledních dvou týdnech Mozilla výrazně pročistila doplňky pro Firefox. Z úložiště, kde jsou tyto rozšířující moduly k dispozici ke stažení, bylo odstraněno 197 zásuvných modulů. Co bylo důvodem jejich odebrání? Buď obsahovaly škodlivý malware, shromažďovaly data od uživatelů, nebo jinak porušily zásady Mozilla Firefoxu. To jsou případy, kdy např. vývojáři skrývají svůj zdrojový kód.

zvýšená pozornost je na místě

mozillaplugins1

Mozilla v posledních dvou týdnech vyčistila své vlastní úložiště s nabídkou rozšíření pro Firefox.

 

Přečtěte si také: Zajímavé funkce nejnovější verze Firefoxu

Obecně platí, že uživatelé by měli dbát zvýšené pozornosti u všech rozšíření prohlížeče. Malé programy mohou rychle a snadno skrýt škodlivé úmysly vývojářů. I když doplněk obdržel dobré recenze, je dobré si prohlédnout různá uživatelská fóra a přesvědčit se, jaké zkušenosti s ním mají ostatní.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.