Menu
CHIP Speedtest

Výrazně levnější než Samsung a další: nový smartphone překvapuje špičkovým hardwarem

18.10.2019 06:25 | Jiří Palyza
Výrazně levnější než Samsung a další: nový smartphone překvapuje špičkovým hardwarem

Realme oficiálně představil svůj vlajkový model chytrého telefonu. RealmeX2 může být tvrdou konkurencí pro Samsung, OnePlus a také Xiaomi.

Smartphone s operačním systémem Android nabízí excelentní hardware za velmi atraktivní ceny. Pokud jste ještě o značce Realme neslyšeli, určitě stojí za vaši pozornost. Dceřiná značka čínského koncernu Oppo představila v Madridu svůj vlajkový model Realme X2 Pro. Vypadá to, že společnost začíná přikládat evropskému trhu velký význam. Zda Realme bude následovat příklad ostatních čínských výrobců a brzy vstoupí i na český trh teprve uvidíme. Ve Španělsku a některých dalších zemích je už telefon k dispozici a koupit se dá i na Amazonu.

Realme X2 Pro: hi-endová vlajková loď za výhodnou cenu

realme1

Model Realme X2 Pro je k dispozici v cenovém rozpětí v přepočtu 10.300 až 12.800 Kč.

Displej OLED s velikostí úhlopříčky 6,5" nabízí rozlišení full HD plus a obnovovací frekvenci 90 Hz. Spolu s OnePlus, Asusem a pravděpodobně i Googlem je výrobce s touto nabídkou stále mezi prvními. Zobrazení tak vypadá mnohem lépe, než v případě běžných 60Hz displejů. Vyšší obnovovací frekvence se ale také projeví na době běhu s akumulátorem. Např. model OnePlus 7T s frekvencí 90 Hz v testu Chipu běžel o hodinu kratší dobu, než v nastavení se 60 Hz. Výdrž baterie s kapacitou 4000 mAh by však neměl být problém. Kromě toho by měla být působivá i rychlost nabíjení. S využitím technologie Super VOOC Flash podporuje Realme X2 Pro nabíjecí výkon až 50 W. Což slibuje dobu nabíjení pod jednu hodinu. Realme dokonce uvádí, že X2 Pro by měl být nabit na 100 % po 35 minutách.

Hardware ukrytý uvnitř telefonu je také působivý. Je poháněn v současnosti nejrychlejším procesorem Qualcomm Snapdragon 855 Plus, který podporuje buď 6, 8 nebo 12 GB paměti RAM.

Uživatelé v ČR by model smartphonu Realme X2 Pro jistě přivítali. Nabízí téměř vše, čím vlajkové lodě ostatních výrobců v současnosti disponují, ale za mnohem nižší cenu. S přibližnou cenou 10.300 Kč by se Realme X2 Pro mohl stát vážnou alternativou k Samsungu a pod. Pro srovnání: špičkové smartphony Samsung modelů Galaxy S10 a Note 10 se s cenami pohybují mezi 16.000 a 31.000 Kč.

Realme X2 Pro: čtyři čočky pro snímání obrazu

realme-kamera

Hlavní kamera smartphonu Realme X2 Pro snímá s rozlišením 64 Megapixelů.

Na zadní strně těla mobilu je vestavěna čtyřnásobná kamera, jejíž hlavní čočka disponuje rozlišením 64 Megapixelů. Podobnou nabízí snad jen Xiaomi Redmi Note 8 Pro. Senzor s vysokým rozlišením se projeví především v detailech záběru. Pokud např. fotografii přiblížíte, zobrazené texty a struktury jsou stále velmi dobře rozpoznatelné.

Kromě toho zařízení disponuje třemi další kamerami s rozlišením 13, 8 a 2 Megapixelů pro zoom, ultra širokoúhlé zobrazení a portréty. Videa je možné pořizovat také v širokoúhlém režimu.

Střední třída chytrého telefonu za přibližně 7.700 Kč

realme-3

Model telefonu Realme X2 s procesorem střední třídy.

Kromě své vlajkové lodi X2 Pro představila Realme také levnější model Realme X2. Je také vybaven 64megapixelovým fotoaparátem a je dodáván s procesorem střední třídy od společnosti Qualcomm, Snapdragon 730. V Evropě je k dispozici v přepočtu za 7.700 Kč.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení