Menu

Vyřešení problému s akumulátorem přenosného počítače

15.11.2016 14:01 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Vyřešení problému s akumulátorem přenosného počítače

Vyřešení problému s akumulátorem přenosného počítače | foto: CHIP

Pokud váš notebook hlásí, že je sice připojen k adaptéru a napájí se ze sítě, ale baterie se nenabíjí, musíte se pokusit tento problém vyřešit. 

Většinou k vyřešení problému pomůže, tak jako v mnoha jiných případech, vyjmutí baterie z notebooku a opětovné zahájení procesu nabíjení. Vypněte tedy notebook, odpojte napájecí kabel a vyjměte baterii. Chvíli počkejte, vložte znovu baterii a pak připojte adaptér a zapněte notebook. Tím by měl být problém vyřešen, ale tento postup samozřejmě funguje jen v případě, kdy lze baterii vyjmout.

Pokud je baterie v notebooku instalována napevno, musíte zvolit jiný postup – povolte a zakažte ovladač. Otevřete nabídku Start a vyhledejte a spusťte »Správce zařízení«. Po jeho otevření najděte složku »Baterie«, která by měla obsahovat alespoň dvě položky – jednu pro baterii a druhou pro napájecí adaptér. Klikněte pravým tlačítkem myši na položku baterie »Microsoft ACPI-Compliant Method Battery« a z kontextové nabídky vyberte »Odinstalovat«. Potvrďte bezpečnostní varování a restartujte notebook. Po automatické instalaci ovladače by měl být problém vyřešen.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení