Menu

Vytvoření bezdrátové sítě přes smartphone a USB tethering

18.10.2016 11:33 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Vytvoření bezdrátové sítě přes smartphone a USB tethering

Vytvoření bezdrátové sítě přes smartphone a USB tethering | foto: CHIP

Přestane-li vám fungovat připojení k internetu ve vaší domácí Wi-Fi síti připojené přes DSL, existuje stále možnost připojení nahradit – tedy za předpokladu, že máte Wi-Fi router, který podporuje připojení přes USB tethering, a smartphone s datovým tarifem. 

Mezi routery, které tuto funkci nabízí, patří například FritzBox 7490 nebo Asus RT-N66U. Připojte smartphone k routeru pomocí USB kabelu a postupně se dostaňte na nastavení »Nastavení | Další | Tethering a přenosný hotspot«. Zde aktivujte volbu »Tethering přes USB«. Následně musíte nastavit Wi-Fi router, aby byl schopen přijímat data z USB portu.

tethering-nahled

Nastavení se liší v závislosti na modelu Wi-Fi routeru, ale najdete ho většinou pod »WAN | Enable USB Mode«. Na podrobnosti se podívejte do dokumentace k Wi-Fi routeru. Při tomto způsobu připojení mějte na paměti, že hrozí, že si velmi rychle vyčerpáte svůj FUP. Kontrolujte tedy množství přenesených dat. A počítejte také s tím, že ne každý smartphone podporuje funkci USB tethering.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení