Menu

Vytvořte fotografie a video pomocí webové kamerky notebooku

18.06.2016 13:26 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Vytvořte fotografie a video pomocí webové kamerky notebooku

Vytvořte fotografie a video pomocí webové kamerky notebooku | foto: CHIP

Téměř každý notebook má dnes integrovanou kamerku. Webová kamerka je vhodná nejen pro videohovory, ale můžete s ní i pořizovat fotografie, nebo video. 

Za tímto účelem je ale většinou nutné nainstalovat dodatečný nástroj, jako je například Debut Video Capture, kterou si můžete stáhnout například ze stránky nchsoftware.com.

Po nainstalování program spusťte a klikněte na tlačítko »Device« v levém horním rohu. Měl by se pak na obrazovce objevit obraz z webové kamerky. Pomocí klasických ovládacích tlačítek (jako na videorekordéru) pak můžete pořizovat fotografie, nebo videozáznam. Stejné funkce nabízí i například program Debut Video Capture.

Uživatelé Windows 8/10 pak mohou zvolit i aplikaci z obchodu Windows Store, která se jmenuje Windows Camera a je dostupná zdarma. Stačí ji instalovat a spustit. Ovládání je velice intuitivní, takže ho není potřeba nijak popisovat. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení