Menu

Vyzkoušejte svůj mozek: bizarní optický klam se ženou v parku vznikl totálním omylem

12.10.2022 11:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Vyzkoušejte svůj mozek: bizarní optický klam se ženou v parku vznikl totálním omylem

Vyzkoušejte svůj mozek: bizarní optický klam se ženou v parku vznikl totálním omylem | foto: Wikipedia / David Benbennick – Vlastní dílo

Sociální síť TikTok je přehlcena stupidními videi, ale také zábavným, či dokonce naučným obsahem. A videa s optickými klamy jsou tam velmi široce zastoupena. Někdy ale autor udělá optický klam, aniž by o tom sám věděl.

Něco podobného se přihodilo ženě, která tvoří na TikTok pod přezdívkou @grumpybussy. Se svým kamarádem si dospělá žena vyrazila na dětské hřiště, aby se projela po skluzavce. Masivní kovová klouzačka je evidentně připravena i na dospělé cestující, takže potud vše v pořádku.

Extrémně bizarní situace však nastala, když se žena rozhodla sklouznout. Celé video najdete na jejím TikToku. Grumpy, jak si žena přezdívá, se posadila na skluzavku a hýždí ke kluzké ploše se rozjela do zatáčky. Nicméně poté, co vyjela ze zatáčky dolů, dorazila otočená o 180° břichem ke skluzavce a hýždí ven.

Bizarní jízda po skluzavce

Její kamarád, který celý bizarní zážitek natáčel, se nezmohl na víc než na: “Jak se stalo, že jsi dojela pozpátku?” Načež Grumpy odpověděla, že vůbec neví, bylo to prý velmi rychlé. Do diskuze se tak pustili sledující, kterých se u videa s víc jak 2,3 milionu zobrazení (v době psaní článku) setkalo přes tisíc.

TikTokerka na skluzavce | Zdroj: @grumpybussy / TikTok

TikTokerka na skluzavce | Zdroj: @grumpybussy / TikTok

Někteří diskutující se shodují na tom, že jde o kouzelnický trik. Ti racionálnější fanoušci – kterých soudě podle obsahu Grumpy zrovna moc nemá – si myslí, že zatáčka skluzavky je příliš ostrá pro osobu takovéto velikosti. Tedy namísto toho, aby se tělo zabočilo ve směru jízdy, převrátilo se.

Vcelku zajímavý pohled ale přináší divák, který tvrdí, že skluzavka je jakousi variací na tzv. Möbiovu pásku. Též Simonyho prstenec je vlastně zakroucená a spojená plocha, která má jen jednu stranu a jednu hranu (rub a líc na sebe paradoxně navazují). Möbiův pásek lze užít jako důkaz deformace 2D objektu do třetího rozměru.

Zdroj: @grumpybussy / TikTok, Lad Bible

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  No tak jde vidět, že chip jde opravdu do háje. Píšete čím dál větší sra*ky…

  Reagovat na komentář

  Jedinou záhadou pro mě je, v čem má být ten „optický“, nebo jaký klam. Celou dobu je jasně vidět, co se přesně děje.

  Reagovat na komentář

  Reakce na Petr: Přesně. Kytovec se převrátil na držku.

  Reagovat na komentář

  Co je na tom divného? Nepřijela po zadu, ale po břiše. Velryba jela po boku a v zatáčce ji odstředivá síla těžkého pupku otočila na břicho. Jak na skluzavce nahoře, tak na jejím konci, dole má nohy napřed. Jestli tohle někdo nevidí …

  Reagovat na komentář