Menu

WD uvádí 1 TB notebookový disk s výškou 9,5 mm

21.07.2011 09:55 | Redakce Chip + Přidat komentář
WD uvádí 1 TB notebookový disk s výškou 9,5 mm

WD uvádí 1 TB notebookový disk s výškou 9,5 mm | foto: CHIP

Společnost Western Digital oznámila zahájení sériových dodávek pevného disku Scorpio Blue s velikostí 2,5 palce, tloušťkou 9,5 mm a kapacitou 1 TB. Díky 9,5 výšce jej bude možné použít v běžných noteboocích. Disk je osazen dvěma plotnami o kapacitě 500 GB.

 

Disky WD Scorpio Blue pro mobilní aplikace jsou navrženy tak, aby byly odolné a zajišťovaly spolehlivost. Obsahují technologie pro ochranu, které aktivně střeží uložená data. O spolehlivost disku se mimo jiné stará technologie WD SecurePark, která zajišťuje zaparkování čtecích hlav disku během startu, ukončení činnosti a během nečinnosti mimo plochu ploten disku. To zajišťuje, že se záznamové hlavy nikdy nedotknou povrchu plotny, což vede k prodloužené spolehlivosti při menším opotřebení záznamových hlav a dále k vyšší odolnosti na otřesy při nečinnosti disku. Odolnost disku proti nárazům zvyšuje i technologie SecurePark, která dokáže eliminovat i náraz o síle 400 G.

Pevný disk WD Scorpio Blue 1 TB (model WD10JPVT) bude k dostání za doporučenou koncovou cenu 119 EUR. Více informací najdete na stránce: http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=140.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení