Menu
CHIP Speedtest

Web.com: ukradeno 93 tisíc čísel kreditních karet

22.08.2015 15:52 | Karel Kovar + Přidat komentář
Web.com: ukradeno 93 tisíc čísel kreditních karet

Známá webhostingová služba Web.com čelila útoku, při kterém bylo (mimo jiné) ukradeno téměř sto tisíc čísel kreditních karet. 

Mezi oblíbené cíle hackerů patří hostingové služby a internetoví provideři: obrovské množství zákazníků v kombinaci s databází plnou zajímavých dat jsou pro „zvědavce“ často neodolatelné. Před několika dny vyšlo najevo, že podobnému útoku čelila i zná společnost Web.com, která je jak providerem, tak i nabízí hosting více než třem milionům zákazníků po celém světě. Podle vyšetřování bezpečnostních expertů došlo k útoku 13. srpna tohoto roku a bylo při něm odcizeny informace o jménech, adresách, a bohužel i kreditních kartách přibližně 93 000 zákazníků. Podle vyjádření společnosti už je opravena zranitelnost, díky které k útoku došlo. Zákazníci, kterých se útok týká již byli informováni e-mailem a jako omluvu dostanou od firmy rok služeb zdarma. Podrobnější informace najdete na adrese http://ir.web.com/releasedetail.cfm?ReleaseID=928078.


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení