Menu

Web.com: ukradeno 93 tisíc čísel kreditních karet

22.08.2015 15:52 | Karel Kovar + Přidat komentář
Web.com: ukradeno 93 tisíc čísel kreditních karet

Web.com: ukradeno 93 tisíc čísel kreditních karet | foto: CHIP

Známá webhostingová služba Web.com čelila útoku, při kterém bylo (mimo jiné) ukradeno téměř sto tisíc čísel kreditních karet. 

Mezi oblíbené cíle hackerů patří hostingové služby a internetoví provideři: obrovské množství zákazníků v kombinaci s databází plnou zajímavých dat jsou pro „zvědavce“ často neodolatelné. Před několika dny vyšlo najevo, že podobnému útoku čelila i zná společnost Web.com, která je jak providerem, tak i nabízí hosting více než třem milionům zákazníků po celém světě. Podle vyšetřování bezpečnostních expertů došlo k útoku 13. srpna tohoto roku a bylo při něm odcizeny informace o jménech, adresách, a bohužel i kreditních kartách přibližně 93 000 zákazníků. Podle vyjádření společnosti už je opravena zranitelnost, díky které k útoku došlo. Zákazníci, kterých se útok týká již byli informováni e-mailem a jako omluvu dostanou od firmy rok služeb zdarma. Podrobnější informace najdete na adrese http://ir.web.com/releasedetail.cfm?ReleaseID=928078.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení