Menu

Webcloud - přichází revoluce webhostingu?

24.08.2011 08:05 | Redakce Chip + Přidat komentář
Webcloud - přichází revoluce webhostingu?

Webcloud - přichází revoluce webhostingu? | foto: CHIP

WEBCLOUD.CZ se snaží využívat inovativním způsobem technologii cloud computingu, zejména pak sdílením hardwarových a softwarových prostředků. Jednotlivé stavební prvky hostingu se automaticky nahrazují a vykrývají, a proto má každý kdykoli k dispozici neomezený výkon, diskový prostor i konektivitu.

Hlavním přínosem technologie je libovolná škálovatelnost v závislosti na aktuální potřebě výkonu. K navyšování výkonu dochází za plného provozu a bez rizika výpadku. Díky tomu, že jsou internetové stránky obsluhovány celou serverovou farmou, je systém mnohem lépe připraven na výkyvy a špičky v provozu v řádu stonásobků běžných nároků na výkon či objem přenesených dat.

Webcloud – Platíte jen to ... ?

Například se službou Flexible, nemají platit zákazníci paušální platby, nýbrž za skutečně obsazený diskový prostor, využitý procesorový výkon a přenesená data. Platby probíhají formou odečítání částek z předem uhrazeného depozitu. Čerpání depozitu lze průběžně sledovat prostřednictvím webového rozhraní. Všichni zákazníci obdrží po registraci na stránkách www.webcloud.cz kredit 50 Kč na otestování služeb  hostingu Flexible.

Výsledná cena hostingu Flexible je součtem částek za využité služby při sazbách:

  • 2 Kč za GB a den (diskový prostor pro data)
  • 1 Kč za GB (objem přenesených dat)
  • 2 Kč za minutu (využití procesorového času při generování stránek)

Technologické řešení

Z technického hlediska se Webcloud skládá ze tří hlavních vrstev:

  • diskových polí,
  • worker nodů,
  • a loadbalancerů.

Úložný prostor zastupují synchronizovaná disková pole, která se v případě potřeby vzájemně zastupují. Jejich kapacita je libovolně škálovatelná. Worker nody, neboli stroje provádějící zákaznické skripty a formulující odpovědi na HTTP dotazy, lze rychle a bez instalace přidávat do systému pro další navýšení výkonu. Loadbalancery přijímají požadavky od návštěvníků stránek a inteligentně je předávají na worker nody. Hlavním přínosem loadbalancerů je velmi rychlá detekce výpadků a přetížení na jednotlivých worker nodech a přesměrování požadavků na méně vytížené stroje.

Podrobné informace o Webcloudu jsou k dispozici na adrese www.webcloud.cz

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení