Menu

Western Digital koupil firmu SanDisk za 19 mld. USD

23.10.2015 13:43 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Western Digital koupil firmu SanDisk za 19 mld. USD

Western Digital koupil firmu SanDisk za 19 mld. USD | foto: CHIP

Známý výrobce pevných disků Western Digital koupil firmu SanDisk, která vyrábí různá paměťová zařízení, například SSD disky, SD karty a USB flash disky. Cena byla vysoká – 19 mld. USD.

Na trhu došlo k další velké akvizici firem, které se zabývají paměťovými technologiemi. Společnost Western Digital, která byla založena už v roce 1970 a která je známá hlavně jako výrobce magnetických pevných disků (ale vyráběla například i grafické karty) zakoupila firmu SanDisk. Nákup je to celkem logický. V portfoliu firmy Western Digital totiž chybí flashová paměťová zařízení, na která se zase soustředí SanDisk. Western Digital zatím nabízí jen externí a interní magnetické pevné disky a SSHD (disky z flashovou vyrovnávací pamětí), síťová úložiště a multimediální přehrávače.

Firma SanDisk funguje od roku 1988 a specializuje se na paměťová zařízení, jako jsou SSD disky, paměťové karty (SD, CompactFlash) a USB flash disky. Vyrábí ale například i MP3 přehrávače, čtečky paměťových karet a další zařízení. Je také majitelem mnoha zajímavých patentů. Celý proces akvizice bude trvat přibližně rok. Sloučením těchto firem tak vznikne silný hráč na poli záznamových médií. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení