Menu

WhatsApp dostane novou funkci, po které fanoušci volají už roky: obrázky v plném rozlišení

23.01.2023 14:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
WhatsApp dostane novou funkci, po které fanoušci volají už roky: obrázky v plném rozlišení

WhatsApp dostane novou funkci, po které fanoušci volají už roky: obrázky v plném rozlišení | foto: rawpixel.com / Freepik

WhatsApp se s novou aktualizací přiblíží profesionálněji laděným chatovacím aplikacím, jako je kupříkladu Microsoft Teams. Ty totiž umožňují odesílat a přijímat obrázky v plném rozlišení, nikoliv komprimované kvůli rychlosti odeslání.

Oblíbený server WABetaInfo, který stabilně informuje o novinkách pro aplikaci WhatsApp vycházejících z testovacích beta verzí, přinesl informace o vcelku dlouho vyhlížené funkci.

WhatsApp ve verzi 2.23.2.11 pro systém Android nabídne možnost odesílat obrázky v plné kvalitě, tedy bez nutnosti šetřit data, pokud o to nemáte zájem. Pro iOS je funkce také v plánu, WABetaInfo o ní však zatím neinformuje.

WhatsApp a posílání obrázků

WABetaInfo doplňuje své zjištění screenshotem. Na něm vidíme v nabídce odesílání obrázku ikonku ozubeného kolečka (nastavení kvality). Po kliknutím na něj se dole objeví možnost výběru kvality. Zatím není jasné, zdali bude možné vybírat z více možností – zaručené jsou však dvě možnosti, a sice „plná kvalita“ a „šetření dat“, tedy zkomprimovaná varianta.

Původní výchozí nastavení bylo zavedeno, aby se síť nepřetížila posíláním velkých obrázků, ale také aby WhatsApp uživatelům zbytečně nečerpal mobilní data. Dnes je tento problém částečně zažehnán, stále se totiž zvyšuje počet uživatelů, kteří disponují neomezeným datovým balíčkem.

WhatsApp by mohl být jednou z mála chatovacích aplikací, které umožňují odesílat obrázky v plné kvalitě. Facebook Messenger, Instagram ani další konvenční platformy to totiž neumí. Touto funkcí disponuje například profesionálně laděný Microsoft Teams nebo Discord.

S lehkým omezení to však umí i WhatsApp, a to již dnes! Stačí totiž, abyste obrázek poslali jako přílohu, jako soubor. Nikoliv jako obrázek. Při odesílání přílohy tak klikněte na možnost „Dokument“ a vyberte obrázek z úložiště. Díky tomu se odešle sice jako soubor (bez náhledu), ale v nejvyšší možné kvalitě.

Zdroj: WABetaInfo, 91mobiles

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení