Menu

WhatsApp: začíná postupné uvolňování dlouho očekávané funkce

20.07.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
WhatsApp: začíná postupné uvolňování dlouho očekávané funkce

WhatsApp: začíná postupné uvolňování dlouho očekávané funkce | foto: Marvin Meyer/Unsplash

Konečně nadešel čas. Beta verze WhatsAppu dostává dlouho očekávanou funkci. Umožňuje používat a synchronizovat messenger na několika zařízeních současně.

Už nějakou dobu se ví, že WhatsApp plánuje funkci, která umožní používat komunikátor na různých zařízeních. Doposud to nešlo, protože při registraci na novém zařízení jste byli automaticky z původního odhlášeni. Při každém použití účtu v jiném smartphonu jej musíte opakovaně ověřit.

Zatím jediným způsobem, jak používat účet současně na počítači a chytrém telefonu, je aplikace "WhatsApp Web", i když hlavní zařízení musí stále zůstat připojeno k internetu. To se však v nové beta verzi aplikace WhatsApp změní. Jak uvádí server WABetaInfo, funkce je v současné době uvolňována v testovací verzi pro všechny uživatele iOS a Androidu.

Používání WhatsAppu na více zařízeních: jak to celé funguje

whatsappweb

Na screenshotu je vidět, jak vypadá nabídka podpory více zařízení v beta verzi. | Zdroj: WABetaInfo

V navigaci je místo položky »WhatsAppWeb« nová karta »Linked Devices/Propojená zařízení«. Zde mohou uživatelé zjistit, která zařízení jsou připojena k příslušnému účtu WhatsApp, a v případě potřeby nežádoucí připojení odstranit. To uživatelům umožní používat stejný účet WhatsApp až na čtyřech zařízeních, například na chytrém telefonu a tabletu. V současné době je tu však ještě jeden háček: funkci podpory více zařízení lze používat maximálně na jednom smartphonu. Zatím není známo, zda bude toto omezení zrušeno.

Podle dalších informací je pro používání aplikace WhatsApp na více mobilních zařízeních nutné nejprve zkopírovat historii chatu z prvního do druhého zařízení, což bude pravděpodobně kvůli velkému množství dat fungovat pouze s existujícím připojením Wi-Fi. Po dokončení přenosu bude nožné messenger používat na obou zařízeních. Důležité je také vědět, že historie nových konverzací se pak na dalších zařízeních synchronizuje, takže všechny konverzace bude možné číst na smartphonu, tabletu a dalších propojených platformách. Pokud jsou v aplikaci messengeru aktivována bezpečnostní oznámení, budou uživatelé informováni vždy, pokud je účet WhatsApp používán na jiném zařízení nebo pokud je zařízení z účtu odstraněno.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení