Menu

Wi-Fi přístupové body dovnitř i na ven od TP-Linku

02.11.2017 10:16 | Milan Loucký + Přidat komentář
Wi-Fi přístupové body dovnitř i na ven od TP-Linku

Wi-Fi přístupové body dovnitř i na ven od TP-Linku | foto: CHIP

Nové přístupové body TP-Link CAP1750 a CAP300-Outdoor s napájením přes datovou síť Ethernet mohou fungovat samostatně v režimu FAT AP, nebo v režimu FIT AP, kdy jsou řízeny bezdrátovým kontrolérem, typicky v rámci rozsáhlejší sítě s mnoha přístupovými body.

Funkce Multi-SSID umožňuje vytvořit více bezdrátových sítí, přičemž u jednotlivých SSID lze nastavit šířku pásma a vytvořit tak sítě s odlišnými parametry pro různé typy klientů. TP-Link CAP300-Outdoor je odolný venkovní Wi-Fi přístupový bod (access point) standardu IEEE 802.11n/g/b, který poskytuje připojení rychlostí až 300 Mbit/s. Napájení technologií PoE prostřednictvím ethernetového portu zjednodušuje a zlevňuje instalaci, kdy není nutné k přístupovému bodu vést elektrické vedení. Přístupový bod TP-Link CAP300-Outdoor lze upevnit na libovolnou zeď či stožár. Je konstruovaný pro celoroční umístění venku. Jeho ochranu před povětrnostními vlivy zajišťuje vodotěsné a prachotěsné pouzdro z odolného materiálu. Zařízení je chráněno proti zásahu bleskem do 6 kV a elektrostatickým výbojem do 15 KV.

TP-Link CAP1750 je vnitřní dvoupásmový přístupový bod s maximální rychlostí 450 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 1300 Mb/s v pásmu 5 GHz určený k montáži na strop či stěnu. Podpora napájení přes Ethernet (PoE 802.3at) umožňuje pohodlnou instalaci s nízkými náklady. Přístupové body TP-Link CAP1750 jsou vybavené funkcí automatického přepínání pásma (tzv. band steering), která přesouvá připojená zařízení na rychlejší frekvenci 5 GHz. Funkce vyvažování zátěže zajišťuje spolehlivé připojení v prostředích s vysokou hustotou uživatelů.

Přístupové body CAP300-Outdoor a CAP1750 jsou vybavené robustním zabezpečením na podnikové úrovni včetně šifrování WPA/WPA2-enterprise a ověřování podle standardu 802.1X pomocí serveru RADIUS. K ověřování uživatelů lze využít i tzv. kaptivní portál, který vyžaduje, aby uživatel provedl určité úkony – například zadal uživatelské jméno a heslo nebo odsouhlasil podmínky užití služeb –, než je mu povolen přístup do sítě. Riziku narušení integrity sítě pomáhá předcházet i zmíněná funkce Multi-SSID a detekce cizích přístupových bodů.

Klíčové vlastnosti:

•             Podpora technologie PoE zjednodušuje a zlevňuje instalaci

•             Správa až stovek přístupových bodů z jednoho místa pomocí hardwarového kontroléru

•             Kaptivní portál poskytuje bezpečný a pohodlný způsob ověřování uživatelů

•             Možnost vytvořit více sítí pro různé uživatele pomocí funkce Multi-SSID a omezit u nich přístupovou rychlost

•             Zabezpečení šifrováním na podnikové úrovni a bezpečné ověřování pomocí serveru RADIUS

•             Vyvažování zátěže a preference rychlejšího připojení v pásmu 5 GHz (pouze u CAP1750)

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení