Menu

Wi-Fi routery s mobilním 3G/4G připojením

22.11.2017 11:51 | Milan Loucký + Přidat komentář
Wi-Fi routery s mobilním 3G/4G připojením

Wi-Fi routery s mobilním 3G/4G připojením | foto: CHIP

Na český trh vstupují dva nové dvoupásmové Wi-Fi routery určené pro připojení k internetu prostřednictvím mobilní sítě 3G/4G – TP-Link Archer MR400 a TL-MR3620.

Oba poskytují připojení k internetu rychlostí až 150 Mbit/s a Wi-Fi připojení rychlostí 450 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz a 867 Mbit/s v pásmu 5 GHz. Oba jsou vybavené čtyřmi LAN porty pro ethernetovou síť a lze je připojit i k běžnému modemu nebo WAN pomocí portu RJ45. Zatímco Archer MR400 obsahuje slot na SIM kartu, k modelu TL-MR3620 je nutné připojit mobilní 3G/4G USB modem.

Router TP-Link Archer MR400 nevyžaduje ke svému zprovoznění žádnou konfiguraci, stačí vložit SIM kartu pro mobilní síť 4G LTE a přístroj zapnout. Poskytuje bezdrátové připojení v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz s optimalizovaným výkonem a minimalizovanými interferencemi signálu. To spolu se dvěma externími anténami využívajícími nejmodernější technologie zajišťuje stabilní připojení a široké pokrytí. Jeho možnosti výrazně rozšiřují tři standardní porty LAN pro místní síť a jeden port LAN/WAN pro externí připojení. Archer MR400 je jednoduché a praktické řešení pro práci všude tam, kde není k dispozici připojení do pevné sítě – na cestách, na chalupě, ale i pro firemní akce, veletržní stánky apod.

Router TP-Link TL-MR3620 rovněž poskytuje připojení k rychlému mobilnímu internetu 3G/4G a dvoupásmovou Wi-Fi síť. Ke zprovoznění mobilního připojení vyžaduje 3G/4G USB modem, pro nějž má připravený USB port na zadním panelu. K dispozici je i standardní port WAN/LAN pro libovolný typ připojení k internetu prostřednictvím příslušného modemu – kabelového, DSL nebo optického. Router je vybavený vysoce výkonnými externími anténami a technologiemi jako MU-MIMO a tvarování signálu, které maximalizují rychlost připojení a kvalitu signálu pro všechna připojená koncová zařízení. K dispozici je i možnost vytvořit bezpečně oddělenou samostatnou síť pro hosty a nastavovat pravidla připojení pomocí rodičovské kontroly. Při připojení k internetu jiným způsobem než mobilním modemem lze využít port USB ke sdílení datového úložiště nebo tiskárny.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení