Menu

Wi-Fi skener: vhodný nástroj pro optimalizaci bezdrátové sítě

30.12.2020 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Wi-Fi skener: vhodný nástroj pro optimalizaci bezdrátové sítě

Wi-Fi skener: vhodný nástroj pro optimalizaci bezdrátové sítě | foto: HAMACHI!/Foter.com

Pokud Wi-Fi funguje v každém rohu, je pěkně rychlá a stabilní, není třeba se o ní starat. To se ale může velmi rychle změnit, a to například kvůli rušení bezdrátových sítí v sousedství. Pak nastává čas pro optimalizaci nastavení.

Wi-Fi je dnes už součástí takřka každé domácnosti. Když se začne zhoršovat její dostupnost a začínají se objevovat výpadky, je to téměř stejně otravné, jako výpadek proudu. Samozřejmě i pro takové případy platí obvyklá pravidla: odpojení počítačů a mobilních telefonů, a jejich opětovné připojení, restart routeru, ověření připojení konektorů apod. Pokud ale tyto malé rutinní triky nepomohou, nastane čas na systematičtější zkoumání příčin špatné funkce. Dlouho se k tomu účelu doporučoval nástroj inSSIDer od MetaGeek. Funguje dodnes, jen jeho free verze už nebyla delší dobu revidována. Podobný nástroj, který shromažďuje mnoho informací o bezdrátových sítích v okolí, je Wi-Fi Scanner.

wifiscanner-logo

Wi-Fi Scanner 5.2.0

CHIP hodnotí Dobrý

S praktickým nástrojem „Wi-Fi Scanner“ můžete získat všechny informace o své WLAN a dalších bezdrátových sítích, které jsou dostupné v okolí.

Stáhněte si

 

Výhody
rychlý sken
přehledné detaily
mnoho funkcí

Použití programu k soukromým účelům je zdarma

wifiscanner1

Nástroj poskytuje celou řadu informací o bezdrátových sítích v okolí. | Zdroj: Wi-Fi Scanner

Wi-Fi Scanner můžete zdarma používat 10 dnů, poté budete vyzváni k zakoupení licence. Její cena pro firmy je 100 USD, pro soukromé používání se můžete bezplatně registrovat, a i nadále program používat s plnou nabídkou funkcí.

Hned po startu program rychle skenuje všechny Wi-Fi sítě, dostupné v okolí, k čemu využije vestavěný Wi-Fi modul v počítači nebo notebooku. Poté se zobrazí seznam všech sítí dostupných v okolí, seřazených podle kvality signálu. K dispozici jsou i další zjištěné informace, ke kterým patří SSID, síla signálu, MAC adresa, výrobce routeru a maximální dosažitelná rychlost připojení.

Filtrace informací a prověření sousedních Wi-Fi sítí

wifiscanner2

Wi-Fi Scanner také shromažďuje informace o sousedních Wi-Fi sítích. | Zdroj: Wi-Fi Scanner

Velké množství informací zpočátku není špatné, ale každý, kdo zkoumá problémy s Wi-Fi, bude chtít tyto informace filtrovat. Wi-Fi Scanner nabízí v tomto ohledu mnoho možností: Wi-Fi sítě lze filtrovat podle kvality příjmu, režimu, šifrovacímu standardu, frekvenčního pásma nebo šířky pásma kanálu. Pokud například hledáte všechny Wi-Fi 6 v dané oblasti, v části "Network mode" zaškrtněte pouze "802.11ax".

Grafika pod seznamem Wi-Fi ukazuje, kam sítě v okolí vyzařují. Nástroj odděluje rozsahy 2,4 a 5 GHz. Detailnější informace nabízejí karty "Graphs", "Network details" a "Advanced details".

Praktické dodatečné funkce

wifiscanner3

Kromě velkého množství informací Wi-Fi Scanner integruje také mnoho praktických funkcí. | Zdroj: Wi-Fi Scanner

Wi-Fi Scanner není nástroj, se kterým byste byli hotovi během deseti sekund. Při prvním použití si na něj musíte zvyknout. Ve skeneru je zabudováno několik praktických, ale především rychlých funkcí. Ke zvolené Wi-Fi síti se můžete připojit přímo z jejich přehledu.

Pokud je zobrazeno příliš mnoho Wi-Fi sítí, je užitečnou funkcí integrované vyhledávání, protože seznam okamžitě vyčistí. Přes "Network" můžete podle přání také skrýt neaktivní Wi-Fi. V nastavení je možné určit, jak často má být seznam Wi-Fi aktualizován. Výchozí hodnotou jsou tři sekundy.

Nástroj pro Wi-Fi, který má potenciál

Samozřejmě existují jednodušší nástroje k řešení problémů s Wi-Fi. Wi-Fi Scanner poskytuje spoustu informací, které vám pomohou při odstraňování problémů. V budoucnu by do programu měly být zabudovány funkce pro podporu WPA3 nebo Wi-Fi v rozsahu 6 GHz.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Evropské ústředí svobodné zednářské společnosti požehnalo

    Evropské ústředí svobodné zednářské společnosti požehnalo a změnilo můj život. Společnost mě založila, nyní jsem hrdým členem svobodné zednářské společnosti, členové mi darovali 5 milionů EUR, musí mě založit, nyní jsem připojen k nejvíce vlivní lidé na světě, bez ohledu na to, jaké jsou vaše sny, společnost vám může pomoci toho dosáhnout, Všichni děkuji, pane Nejvyšší Hans Melchers za to, že mě přijal, má člena svobodného zednářství a podporuje mě, aby mi pomohl dosáhnout mých snů, kontaktujte Lorda Hansa Melcherse na WhatsApp + 31 68511 3264 p­ošlete a pošlete e -mail na adresu hanmelchersfreemasons323@gmail.com, pokud máte zájem dozvědět se více a být členem

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení