Menu

Windows 10 přijdou s univerzálními ovladači

23.03.2015 10:09 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Windows 10 přijdou s univerzálními ovladači

Windows 10 přijdou s univerzálními ovladači | foto: CHIP

Hledání správných ovladačů různého hardwaru pro Windows by mělo brzy skončit. Microsoft totiž ve Windows 10 zavede koncept univerzálních ovladačů.

Vývoj univerzálních ovladačů umožní nový nástroj Windows Driver Kit, ve kterém mohou výrobci hardwaru pro své produkty připravovat univerzální ovladače pro všechny platformy s Windows 10. Navíc bude vývoj nových ovladačů hardwaru výrazně zjednodušen.

Univerzální ovladače jsou součástí nové filozofie Windows 10, která budou pracovat na všech platformách včetně počítačů, tabletů a smartphonů, a bude po ně možné vyvíjet univerzální aplikace, které poběží třeba i na herní konzoli Xbox. Univerzální aplikace se automaticky přizpůsobí použitému zařízení, takže budou v počítači připraveny na ovládání klávesnicí a myší a ve smartphonu naopak na ovládání dotykem.

multiple-devices-6064ce2f2ae9244b-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení