Menu
CHIP Speedtest

Xiaomi představilo Mi4, nejvýkonnějším smartphone světa

22.07.2014 15:42 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Xiaomi představilo Mi4, nejvýkonnějším smartphone světa

Čínský výrobce Xiaomi odtajnil parametry nástupce modelu Mi3, se kterým chce opět získat titul nejvýkonnějšího smartphonu na světě.

Xiaomi Mi4 opět nabízí nejlepší výbavu, s jakou se můžeme ve světě smartphonů s Androidem. Dostupnost Mi4 na trhu zatím nebyla oficiálně oznámena.

  • Procesor Qualcomm S801, 4× 2,5 GHz
  • 3 GB RAM
  • 5" Full HD displej Sharp
  • Přední fotoaparát s rozlišením 8 Mpx, hlavní kamera s rozlišením 13 Mpx, obě od Sony
  • Rozhraní MIUI, update na očekávané MIUI V6 ohlášen na půlku srpna

xiaomi-mi4-philippines

Ze zkušenosti předpokládám, že bude cca do měsíce zahájen prodej a do dvou měsíců by mohl být smartphone běžně k sehnání, což je i termín, kdy se začne objevovat v ČR,“ říká Jiří Opletal, provozovatel e-shopu Xiaomimobile.cz. „Oficiální cena je opět v Xiaomi oblíbených 1 999 yuan, čili necelých 6 500 Kč. Cena v ČR bude ze začátku vysoká kvůli nedostupnosti, jakmile Xiaomi pokryje úvodní skokovou poptávku, cena klesne na cca 9 tisíc Kč. Co se týče použití v České republice, Xiaomi Mi4 je ve WCDMA verzi, která se zde bude z počátku prodávat. LTE verze byla ohlášena do konce roku. Mi4 má Snapdragon 801, dá se tedy předpokládat, že bude podporovat i evropské frekvence LTE, nejen čínské 2 500 Mhz,“ dodává Opletal.


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení