Menu

Xiaomi představilo Mi4, nejvýkonnějším smartphone světa

22.07.2014 15:42 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Xiaomi představilo Mi4, nejvýkonnějším smartphone světa

Xiaomi představilo Mi4, nejvýkonnějším smartphone světa | foto: CHIP

Čínský výrobce Xiaomi odtajnil parametry nástupce modelu Mi3, se kterým chce opět získat titul nejvýkonnějšího smartphonu na světě.

Xiaomi Mi4 opět nabízí nejlepší výbavu, s jakou se můžeme ve světě smartphonů s Androidem. Dostupnost Mi4 na trhu zatím nebyla oficiálně oznámena.

  • Procesor Qualcomm S801, 4× 2,5 GHz
  • 3 GB RAM
  • 5" Full HD displej Sharp
  • Přední fotoaparát s rozlišením 8 Mpx, hlavní kamera s rozlišením 13 Mpx, obě od Sony
  • Rozhraní MIUI, update na očekávané MIUI V6 ohlášen na půlku srpna

xiaomi-mi4-philippines

Ze zkušenosti předpokládám, že bude cca do měsíce zahájen prodej a do dvou měsíců by mohl být smartphone běžně k sehnání, což je i termín, kdy se začne objevovat v ČR,“ říká Jiří Opletal, provozovatel e-shopu Xiaomimobile.cz. „Oficiální cena je opět v Xiaomi oblíbených 1 999 yuan, čili necelých 6 500 Kč. Cena v ČR bude ze začátku vysoká kvůli nedostupnosti, jakmile Xiaomi pokryje úvodní skokovou poptávku, cena klesne na cca 9 tisíc Kč. Co se týče použití v České republice, Xiaomi Mi4 je ve WCDMA verzi, která se zde bude z počátku prodávat. LTE verze byla ohlášena do konce roku. Mi4 má Snapdragon 801, dá se tedy předpokládat, že bude podporovat i evropské frekvence LTE, nejen čínské 2 500 Mhz,“ dodává Opletal.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení