Menu

Zabezpečte si Gmail od Googlu

28.01.2018 12:57 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Zabezpečte si Gmail od Googlu

Zabezpečte si Gmail od Googlu | foto: CHIP

Společnost Google upravila svou poštovní službu Gmail podle vylepšených bezpečnostních standardů. 

Lepší zabezpečení můžete nastavit v části pokročilého zabezpečení. Důležitým prvkem této ochrany je dvoufázová autentizace. Pokud se budete chtít přihlásit ke svému účtu z jiného počítače, budete potřebovat kromě jména a hesla i kód, který vám dorazí prostřednictvím SMS, nebo můžete využít USB klíč. Společnost Google také omezila pravomoci aplikací. Mnoho aplikací totiž chtělo přistupovat k e-mailu uživatele a například prostřednictvím pošty posílat zpětnou vazbu vývojářům této aplikace.

google1-nahled

Zbytečně mnoho aplikací má také přístup k Disku Googlu a ukládá tam fotografie. To způsobuje, že Gmail a Disk Googlu jsou náchylné k útokům. Pomocí funkce »Pokročilá ochrana« může Google zablokovat přístup k e-mailům a Disku ze všech ostatních aplikací a budete k nim moc přistupovat pouze prostřednictvím služby Gmail a aplikace Disk Googlu. Chcete-li zlepšit zabezpečení svého účtu, nejlepší možností je aktivovat dvoufázovou autorizaci, do které spadá i možnost využití fyzického USB klíče. Google uživatelům doporučuje si projít kontrolou nastavení a zabezpečení účtu a v případě nějakých problémů vás upozorní na chyby zabezpečení. Heslo byste měli měnit alespoň jednou ročně a mělo by být bezpečné. Pravidelně kontrolujte stránku, která se týká zabezpečení účtu, a ověřte si, jaké aplikace jsou s vaším účtem propojeny a na kterých zařízeních jste se přihlásili. Pokud aplikaci nebo zařízení nepoužíváte, můžete je ze seznamu odebrat. Měli byste také omezit sběr údajů ze strany společnosti Google. 

google2-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení