Menu

Zabraňte přenosu dat z interního antivirového testu

20.08.2018 14:39 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Zabraňte přenosu dat z interního antivirového testu

Zabraňte přenosu dat z interního antivirového testu | foto: CHIP

Novější verze internetového prohlížeče Google Chrome obsahují interní virový skener. Ten je pak aktivní na pozadí a může vést k vysokému zatížení procesoru. 

Navíc výsledky testu jsou automaticky odesílány společnosti Google. Pokud chcete zabránit tomuto přenosu dat, můžete nastavení změnit. Spusťte prohlížeč, klikněte na tři tečky v pravém horním rohu a dostanete se do nabídky, ze které vyberte »Nastavení«. Přejeďte až na konec, kde najdete »Rozšířená nastavení«.  Úplně na konci najdete sekci označenou »Resetovat a vyčistit«. Klikněte na »Vyčištění počítače«. V následujícím okně klikněte na »Nahlásit podrobnosti Googlu«, abyste tuto funkci deaktivovali. Tato funkce je ve výchozím nastavení vždy aktivována.

Poznámka: Odesílání přehledů Googlu můžete zastavit i na smartphonech s Androidem. Abyste to provedli, spusťte Chrome, klikněte na ikonu se třemi tečkami v pravém horním rohu a pak v nabídce na »Nastavení«. V části »Rozšířená nastavení« pak klikněte na »Ochrana soukromí«. Zde můžete zrušit zaškrtnutí u »Přehledy zabezpečení«, případně i u »Bezpečné prohlížení«.

chrome-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení