Menu

Zákazníci Vodafone, zpozorněte! Od února budete mít dražší faktury

25.01.2023 13:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Zákazníci Vodafone, zpozorněte! Od února budete mít dražší faktury

Zákazníci Vodafone, zpozorněte! Od února budete mít dražší faktury | foto: Vodafone / oficiální press kit

Vodafone jako první ze tří velkých operátorů působících na českém trhu potvrdil, že musí přistoupit ke zdražení svých paušálních služeb. Jako první se zdražují mobilní tarify pro firemní i nefiremní zákazníky, potvrdil operátor v tiskové zprávě.

V praxi to znamená, že Vodafone se rozhodl částečně zdražit své mobilní tarify, které nabízí v rámci aktuálního ceníku. Vyšší ceny jsou již nyní uvedené přímo na webu operátora, pro nové i stávající klienty však začnou platit až 26. února. Cena se automaticky upraví a vy to pocítíte na měsíčním vyúčtování.

Vodafone zdražuje o 9 %

Zdražení o 9 %, jak uvádí Vodafone v tiskové zprávě, vypadá následovně. Kupříkladu základní tarif Start 130 minut, který obsahuje 130 minut do všech sítí, zpoplatněné SMSky a 1 GB dat, stál původně 299 Kč měsíčně, nyní však vyjde na 325 Kč měsíčně.

Podobná situace panuje i u dražších a podstatně bohatších neomezených tarifů. Základní neomezený tarif Basic bez slevy v rámci kombinované nabídky stál původně 599 Kč měsíčně, s novou cenou jej však pořídíte za 652 Kč měsíčně. Ceny jsou samozřejmě uvedeny včetně DPH. Kompletní rozdíly mezi cenami si můžete prohlédnout ve starém ceníku (platném od 9. ledna) a v novém ceníku od 26. února.

„Dopad vyšších nákladů na zákazníky se nám doposud dařilo mírnit i díky tomu, že jsme nakupovali energie chytře a dopředu, aby jejich cena byla co nejnižší. Zvýšili jsme také naši vnitřní efektivitu. Nechceme ale, aby jakákoliv úsporná opatření šla na úkor kvality služeb, které poskytujeme, a proto navýšíme ceny paušálních mobilních služeb,“ říká Petr Dvořák, generální ředitel společnosti Vodafone Czech Republic.

Žádných dalších služeb operátora se v tuto chvíli zdražení netýká. Stejnou cenu si drží balíčky v rámci předplacených karet, také pevný internet i digitální televize Vodafone TV. Není však vyloučeno, že v budoucnu dojde ke zdražení také těchto položek.

Zdroj: Vodafone Tisková zpráva, starý ceník, nový ceník

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  zdražení Vodafone

  Hele tohle je dost strašící zpráva sory jako už před vánocema u nás ve firmě byl obchodák že nám musí kuli inflaci zdražit že využívají inflační doložku a říkali že nefiremní se nezdraži a po 14 dnech bum přišel obchodák co má nastarosti nefiremní co máme benefit pro zamestnance že mení paušály → takže i T-mobile zdražil :DDDD

  Reagovat na komentář

  Zdražení Vodafone

  Půjdeme s rodinou ke konkurenci když to bude levnější. V cizině to jde podstatě levněji a tady z nás budou dělat blbce.

  Reagovat na komentář

  zdražení Vodafonu

  lidé i já odejdeme ke konkurenci udělalo to O2 a dnes žebrá „vraťte se “

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení