Menu

Zastavení samospouštěcích videí

16.09.2016 15:01 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Zastavení samospouštěcích videí

Zastavení samospouštěcích videí | foto: CHIP

V poslední době je to bohužel na internetu častý jev. Otevřete nějakou webovou stránku a na ní umístěné video se začne automaticky, aniž byste to vyžadovali, přehrávat. Naštěstí existuje možnost, jak v prohlížeči nastavit, zda chcete, nebo nechcete automatické přehrávání videa. 

K tomu je nejprve potřeba zakázat funkce automatického přehrávání v registru Firefoxu. Otevřete Firefox, do adresního řádku napište »about:config« a odsouhlaste varování Firefoxu kliknutím na »Budu opatrný, slibuji!«. Objeví se seznam předvoleb a vy se dostaňte na záznam »plugins.click_to_play«. Nejrychlejší bude, když tento záznam napíšete do řádku »Hledat«. Dvojitým kliknutím na tento řádek nastavte hodnotu na »true«. Podobným způsobem změňte hodnotu záznamu »media.autoplay.enabled« na »false«. Aby se změny projevily, restartujte Firefox.

Nyní otestujte, zda Firefox stále automaticky spouští videa na webových stránkách. Pokud ano, upravte ještě nastavení zásuvných modulů prohlížeče. Dostanete se k nim přes nabídku »Otevřete nabídku | Doplňky«, nebo do adresního řádku napište »about:addons«. Na záložce »Zásuvné moduly« najdete modul »Shockwave Flash«. Rozklikněte nabídku vpravo a změňte nastavení na »Spustit na vyžádání«. Pak už by se videa na webových stránkách měla spouštět jen na vaše vyžádání, a ne automaticky. Možnost spouštění videa můžete nastavit pro jednotlivé webové stránky. Když se na takovouto stránku dostanete, klikněte na ikonu na levé straně adresního řádku a pak na »Tentokrát povolit«. Pokud budete chtít video na této stránce sledovat vždy, zatrhněte »Pamatovat moji volbu«.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení