Menu
CHIP Speedtest

Zdarma u Microsoftu: praktická aplikace na poznámky a náčrtky k bezplatnému stažení

01.07.2020 10:20 | Jiří Palyza
Zdarma u Microsoftu: praktická aplikace na poznámky a náčrtky k bezplatnému stažení

Ať už jde o digitální tabule nebo poznámkový blok, možnost tvorby digitálních poznámek je mezi uživateli stále oblíbenější. Aplikace Windows 10 Penbook je digitální obdobou poznámkového bloku. V obchodě Microsoft Store je dočasně k dispozici zdarma.

Stále více uživatelů pracuje s dotykovými obrazovkami na různých formách konvertibilních notebooků a praktické aplikace, které jsou tomu přizpůsobeny, nabízejí pomoc i v běžných každodenních činnostech. Patří k nim i práce s kalendářem, poznámkovým blokem nebo skicářem. Elegantní aplikace je mnohem praktičtější, než chaos v papírech a nepořádek na stole. Jednou z velmi zajímavých aplikací pro psaní poznámek v prostředí Windows 10 je Penbook. Nabízí nejen virtuální poznámkové bloky, ale také můžete importovat PDF a vytvářet vlastní skicáře.

Nyní je aplikace, která se jinak prodává za 569 Kč, v obchodě Microsoft Store po omezenou dobu k dispozici  zdarma.

Stáhněte si: Penbook – Windows 10 App

penbook-logo

Penbook - Windows 10 App 2.1.30

CHIP hodnotí Dobrý

Náčrtky na obrazovce, zapisování úkolů nebo poznámek přímo do počítače nebo tabletu: všechny tyto věci lze s Penbookem dělat velice snadno.

Stáhněte si

 

Výhody
přehledná aplikace
lze tvořit vlastní poznámkové bloky z PDF

Penbook: tvorba poznámek a náčrtků přímo na obrazovce

penbook1

Pokud pracujete s dotykovým displejem, je pro ruční poznámky a náčrtky Penbook jak dělaný.

Na začátku práce s aplikací určíte pouze orientaci náčrtku, můžete si zvolit šablonu nebo ji importujete jako soubor PDF. To vám dává také možnost vytvořit si digitální kalendář nebo jinou formu poznámkového bloku. Můžete si také vybrat formu obalu nebo jeho grafickou podobu.

V okně spuštěné aplikace najdete v horní části obrazovky malou nabídku nástrojů, mezi kterými si můžete volit pro svou činnost. Najdete zde různá pera, tužky, zvýrazňovače, nástroj pro výběr a pravítko. Snadno lze vkládat také obrázky.

Penbook nabízí všechny potřebné funkce podobné elektronické tabuli a nemá nic zbytečného. Aplikace obsahuje různé formy šablon, kromě prázdných stránek jsou to i stránky s řádky nebo čtverečkované listy, různé formy plánovacích osnov, týdenní přehledy nebo půdorysy sportovních hřišť, například pro košíkovou nebo fotbal.

Ideální pro použití s dotykovými obrazovkami

Pokud chcete Penbook používat jako digitální tabuli nebo skicář, lze jej samozřejmě ovládat i myší. Svou opravdovou sílu ale aplikace ukáže teprve při použití na dotykové obrazovce nebo s grafickým tabletem. S těmito zařízeními funguje velmi dobře.

mohlo by vás také zajímat: lepší nastavení firewallu ve windows 10


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení