Menu
CHIP Speedtest

Získejte výsledky vyhledávání z jiných zemí

18.08.2019 16:06 | Pavel Trousil
Získejte výsledky vyhledávání z jiných zemí

U vyhledávače Google není snadné omezit výsledky vyhledávání na konkrétní zem, ale jde to. Poradíme vám, jak na to.

Omezit výsledky vyhledávání na konkrétní zemi, tedy například na USA, není snadné. Důvodem je to, že Google vždy pomocí geotrackingu určí, že je uživatel ve stejné oblasti, odkud pochází jeho IP adresa. Pomohou vám ale tak trochu skrytá nastavení, která najdete v pravé dolní části úvodní stránky Googlu. Klikněte na »Nastavení | Nastavení vyhledávání«.

google0-nahled

Otevře se stránka, kde můžete v části »Nastavení oblasti« vybrat zemi, která vás zajímá. Standardně je zatrženo »Aktuální oblast«.

google1-nahled

Vyberte například »Spojené státy« a klikněte na »Uložit«. Vraťte se do vyhledávače google.com a Google vám následně nabídne »Zkuste Google v jazyce: English«. Pokud vyberete angličtinu, bude se vyhledávač chovat, jako byste byli v oblasti Spojených států. Až provedete vyhledávání v jiné oblasti, můžete se samozřejmě kdykoli vrátit do aktuální oblasti a Google nastavit opět do češtiny a České republiky.

google2-nahled


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení