Menu

Zjistěte ping vašeho internetového připojení

11.11.2017 08:06 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Zjistěte ping vašeho internetového připojení

Zjistěte ping vašeho internetového připojení | foto: CHIP

Hodnota ping udává časový interval mezi odesláním datového paketu příjemci a příchodem odezvy. Udává se v milisekundách, obvyklá hodnota je do 20 ms, a čím nižší hodnota ping je, tím samozřejmě lépe.

Rychlá odezva a rychlá výměna dat je důležitá především pro hráče on-line her a také při videohovorech. Při videohovorech jsou totiž výpadky spojení nepříjemné (dochází k praskání, zpožďování), pro hráče pak často smrtelné. Hodnotu ping si můžete změřit na různých webech, například na rychlost.cz/ping-test. Než test spustíte, ukončete pro jistotu všechny programy, aby neovlivnily výsledky testu. Následně otevřete uvedenou webovou stránku a klikněte na »Start ping test«. Služba po nějaké době zobrazí hodnotu ping.

Hodnotu ping ale můžete zjistit i bez prohlížeče a služeb. Stačí, když na počítači běží operační systém Windows, ve kterém spustíte konzoli a ručně zadáte konkrétní server, ke kterému se chcete v rámci testu připojit – například Google. Abyste test provedli, stiskněte kombinaci kláves [Windows] + [R], do okna »Otevřít« napište „cmd“ a stiskněte [Enter]. Otevře se okno s příkazovým řádkem, kam napište příkaz „ping -t google.com“ a stiskněte [Enter]. Nechte test běžet několik vteřin a přerušte ho stiskem kombinace kláves [Ctrl] + [C]. Následně se v okně vypíše výsledek testu, tedy počet zaslaných a obdržených paketů a doba, po kterou „cestovaly“, tedy hodnota ping pro daný server – minimální, maximální a průměrná. Jestliže chcete otestovat spojení pro videohovory přes Skype nebo pro konkrétní hru, jednoduše nahraďte adresu google.com adresou příslušeného serveru. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení