Menu

Zjistěte si základní informace o vašem hardwaru

15.03.2019 14:44 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Zjistěte si základní informace o vašem hardwaru

Zjistěte si základní informace o vašem hardwaru | foto: CHIP

Potřebujete-li zjistit základní informace o vašem počítači, stačí k tomu PowerShell, tedy řádkový shell se skriptovacím jazykem a pár příkazů. 

Nejprve klikněte pravým tlačítkem myši na »Start« a potom z nabídky vyberte »Windows PowerShell«. Otevře se nové okno, kde můžete zadat příkazy příkazového řádku. Pokud máte zájem zjistit pouze sériové číslo vašeho počítače, můžete k tomu použít příkaz „gwmi win32_bios | fl SerialNumber“. Sériové číslo vašeho počítače pak najdete za textem »Serial Number«. Může se hodit například v případě dotazu na podporu u výrobce vašeho počítače.

Podrobnější informace získáte po zadání příkazu „gwmi win32_bios“. Verze systému BIOS počítače se nachází v prvním řádku a název výrobce počítače nebo notebooku pod ním, za ním následují další informace o systému BIOS a výrobci. Údaje o nejnovější konfiguraci vašeho počítače lze zjistit zadáním příkazu „gwmi win32_computersystem“. Příkazem zjistíte aktuální doménu, jméno výrobce počítače a model, název počítače, přihlašovací jméno a velikost operační paměti v MB.

hardwarexx-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení