Menu

Zmenšování a opětovné sestavování PDF souborů

21.06.2016 13:47 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Zmenšování a opětovné sestavování PDF souborů

Zmenšování a opětovné sestavování PDF souborů | foto: CHIP

Sestavit nový PDF soubor, případně odstranit stránky z dokumentu řada volně dostupných prohlížečů PDF souborů nedokáže. Neplatí to ale o programu PDF24 Creator, který si můžete zdarma stáhnout na internetu.

Program PDF24 Creator si můžete stáhnout například ZDE a přes volbu »Settings« ho navíc můžete přepnout do českého rozhraní. Po spuštění klikněte na ikonu PDF Creator a objeví se okno rozdělené do tří oblastí: na levé straně najdete složky na vašem počítači, uprostřed jsou všechny zahrnuté PDF dokumenty a vlevo můžete upravovat konkrétní PDF soubor. Dokumenty do editační oblasti snadno dostanete jejich přetažením myší. Chcete-li odstranit konkrétní stránku z PDF dokumentu, klikněte na ni myší a stiskněte klávesu [Del], případně přes pravé tlačítko myši vyvolejte nabídku, ze které vyberte »Odebrat stránku«. Po úpravě můžete dokument uložit. V druhé oblasti také můžete vytvořit zcela nový PDF soubor, kam stačí přetahovat jednotlivé stránky z otevřených PDF souborů. To se hodí, když potřebujete odstranit více stránek z dokumentu PDF. K dispozici je i další nástroj Compress PDF, pomocí kterého můžete zmenšit velikost souboru zmenšením rozlišení vložených obrázků. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení