Menu

Zpět ve Windows 11: Microsoft vrací nástroj, který má více než 30 let

20.05.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Zpět ve Windows 11: Microsoft vrací nástroj, který má více než 30 let

Zpět ve Windows 11: Microsoft vrací nástroj, který má více než 30 let | foto: Kelly Sikkema/Unsplash

Do systému Windows 11 se po mnoha letech vrací speciální nástroj. V modernizované podobě je náhradou za stávající hlasový záznamník.

Uživatelé už s Windows nějakou dobu pracují, zatímco Microsoft stále finalizuje některé úpravy. Jak nyní oznámil na svém blogu, tyto činnosti zahrnují nové přepracování některých aplikací a jejich integraci do Windows 11. Mimo jiné jde i o zvukový záznamník, který má s novým systémem oslavit svůj návrat.

Záznamník je nahrávací nástroj, který je integrovaný do systému Windows. Hlasový záznamník zná pravděpodobně každý, kdo používá Windows 10. Jde o nástupce nástroje pro záznam zvuku, který už byl součástí prvních verzí systému Windows. V jistém okamžiku byl ale nahrazen hlasovým záznamníkem.

Zvukový záznamník slaví svůj velký návrat do Windows 11

soundrecorder

Sound Recorder prodělal od doby svého prvního uvedení spoustu přeměn. Nyní se v modernizované podobě vrací do Windows 11 a poplatně současnému trendu podporuje tmavý režim. | Zdroj: Microsoft

Nyní se ale připravuje pravý opak. Zvukový záznamník je zpět. Na rozdíl od hlasového záznamníku ukládá nejen vstup do mikrofonu, ale i kompletní zvuk systému Windows. Uživatelům se tak otevírají daleko širší možnosti použití. Pokud jsou ve Windows 11 upravena příslušná nastavení zvuku, lze i nadále nahrávat vstup mikrofonu.

Microsoft chce také odstranit předchozí omezení, mezi která patří například horní hranice 60 sekund pro délku nahrávek. V současné době je nový Sound Recorder stále k dispozici pouze v programu Insider. Nicméně počítá se s jeho postupným uvolňováním pro všechny uživatele Windows 11.

Zdroj: Windows Insider Blog

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    ale, ale

    No to se podívejme ! Zloděj křičí, chyťte zloděje ! Nebili to právě naši chrabří Američané, kteří vyloupili za války Německé hnízdo vývoje raketové techniky a co mohli odvezli i s von Braunem za velkou louži ? Bez této krádeže, pardón, válečné kořisti by se do vesmíru jen tak nepodívali.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení