Menu

Zrychlete USB disky pomocí vyrovnávací paměti pro zápis

22.12.2018 14:23 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Zrychlete USB disky pomocí vyrovnávací paměti pro zápis

Zrychlete USB disky pomocí vyrovnávací paměti pro zápis | foto: CHIP

V nejnovějších verzích systému Windows nedojde obvykle při rychlém odebrání externího disku z USB portu bez použití funkce bezpečného odebrání „Vysunout“ ke ztrátě dat, protože se při zápisu nepoužívá vyrovnávací paměť. Nevýhodou ovšem je, že proces kopírování trvá delší dobu.

Chcete-li rychlost kopírování zvýšit, můžete vyrovnávací paměť aktivovat, a to následujícím postupem. V případě systému Windows 10 otevřete stiskem kombinace kláves [Windows] + [X] nabídku, ze které vyberte „Správce zařízení“. V případě systémů Windows7 a8 se na něj dostanete přes Ovládací panely. V okně „Správce zařízení“ nalezněte v části »Diskové jednotky« připojený USB flash disk a klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Z nabídky vyberte »Vlastnosti«. Na záložce »Zásady« najdete volbu »Rychlé odebrání (výchozí)«, která je ve výchozím nastavení aktivní.

usb2-nahled

Pokud chcete přesun dat urychlit, vyberte druhou volbu »Lepší výkon«. V tomto případě umožníte zápis do mezipaměti v systému Windows, ale zařízení je pak potřeba bezpečně odpojit pomocí ikony oznámení „Bezpečně odebrat hardware“ nebo pomocí „Vysunout“, jinak by mohlo dojít ke ztrátě dat. Po změně nastavení restartujte počítač, aby se změna projevila. Kopírování pak bude rychlejší.

usb1-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení