Menu

ZyXEL představuje novou řadu switchů s webovou správou

29.07.2014 10:38 | Radek Kubeš + Přidat komentář
ZyXEL představuje novou řadu switchů s webovou správou

ZyXEL představuje novou řadu switchů s webovou správou | foto: CHIP

Řada GS1920, která je nástupcem řady ZyXEL 1910, přináší vylepšené zabezpečení, vyšší dostupnost sítě a vynikající funkci inteligentního napájení. 

Řada GS1920 přináší malým a středním podnikům koncepci „jediné sítě”, která zajišťuje hospodárnou, spolehlivou a bezpečnou IT infrastrukturu. Jde o robustní, a přitom flexibilní produkty, a tedy o ideální řešení pro malé a střední podniky i pro subjekty jako jsou hotely či školy, které potřebují vysoce výkonné sítě schopné rychle růst podle rozsahu jejich činnosti.

zyxel-gs1920-series

Řada GS1920, obsahující modely s 28 a 50 porty, nabízí komplexní ochranu přístupu a jednoduché a bezpečné řízení sítě. Díky funkci „intrusion lock” sloužící proti neoprávněnému přístupu dokáže tato řada detekovat stav připojení a zajišťovat zabezpečení portů. Podporuje také autentizaci pomocí protokolu 802.1X se serverem RADIUS a je schopna provádět monitorování, filtrování a kontrolu (policing) veškerého provozu v rámci stejné podsítě, čímž dosahuje ještě vyšší úrovně zabezpečení. 

Kritické podnikové aplikace a data v malých a středních firmách jsou závislé na funkčnosti sítí, proto jsou narušení a výpadky sítě nepřijatelné. Řada GS1920 zajišťuje nepřetržitou konektivitu prostřednictvím funkcí Loop Guard, která brání narušení při přepínání mezi smyčkami, IP Source Guard, která síť chrání před útoky založenými na falšování MAC adres a zpráv protokolu ARP, a ochrana přetížení procesoru, která zaručuje funkčnost sítě i v době, kdy je systém terčem útoku. 

Produkty řady GS1920 patří k nemnoha spravovaným switchům, které podporují funkci inteligentního napájení. Jsou-li tyto switche nastaveny do režimu spotřeby, automaticky detekují stav spotřeby energie na každém zařízení a poskytují pouze takový příkon, jaký je zapotřebí. Tím se minimalizuje riziko nadměrného napájení těchto zařízení, a switch s technologií PoE (napájení datovým kabelem) tak může napájet více zařízení při nižších nákladech na elektřinu. Celkový disponibilní příkon PoE činí 375 wattů a všechny porty podporují technologii PoE+.

„Malé a střední podniky chtějí mít možnost soustředit se na svou hlavní činnost, zlepšování služeb pro zákazníky a úspěšnou soutěž s konkurenty. Nechtějí, aby jejich pozornost neustále odváděla špatně fungující síť,” vysvětlil Martin Bratičák, Head of Channel CEE společnosti ZyXEL. „Řada GS1920 to podnikům umožní. Omezuje totiž možnost narušení funkčnosti sítě, nabízí vyšší úroveň zabezpečení a představuje hospodárné řešení pro ´jedinou síť´, které je ideální pro rostoucí podniky.”

Modely GS1920 jsou k dispozici s 28/50 porty a „non blocking“ architekturou sběrnice.

Jako součást koncepce ZyXEL One Network, která se letos představuje, bude řada GS1920 moci využívat utilitu ZON a funkce pro komunikaci mezi zařízeními, které snižují časovou a pracovní náročnost nastavení sítě. Řada GS1920 umožňuje vzdálenou správu „jedním kliknutím”, která detekuje porty propojující sousední zařízení a současně zobrazuje IP informace prostřednictvím webového uživatelského rozhraní. Jestliže zařízení připojené k síti, například Wi-Fi přístupový bod, správně nefunguje, správci je mohou pomocí tohoto rozhraní restartovat (včetně napájení) přímo ze switche. Kromě toho řada GS1920 podporuje technologii iStacking, jež dovoluje konfigurovat a monitorovat více switchů instalovaných na různých fyzických místech a řešit případné problémy – to vše prostřednictvím správy s jedinou IP adresou.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení