Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový český robot zvládne nafotit objekty ve 3D do dvou minut

redakce 18.09.2014

Česká společnost PhotoRobot představuje unikátní nástroj pro 360° produktovou fotografii od miniaturních zařízení až po automobily.

unikátní nástroj pro 360° produktovou fotografii od miniaturních zařízení až po automobily. Ucelené řešení „vše v jednom“ je nejjednodušší cestou, jak získat detailní a technicky dokonalé snímky nejen do katalogů a e-shopů. Své uplatnění najde i při fotografování módy. Produktová fotografie je v současné době stále častějším žánrem při fotografování, množství internetových obchodů kontinuálně roste a jejich nabídka je stále širší. Zákazníci však vybírají zboží nejen podle konkrétních parametrů, ale především na základě vizuální podoby výrobku. Důležitost kvalitních fotografií, díky nimž je možné si výrobek detailně prohlédnout, je stále vyšší.

PhotoRobot nabízí ucelenou řadu robotických zařízení, ze kterých sestavuje fotografická pracoviště přesně na míru svým zákazníkům. Automatizovaná pracoviště je možné doplnit o další příslušenství podle specifických potřeb. „Vyvinuli jsme řešení, které umožňuje vytvořit automatizovaně prakticky jakýkoliv výstup – od 360° fotografie až po krátká videa či stop-motion animace, vhodné například pro prezentaci větších produktů.“ dodává Jan Vojtek, vedoucí fotograf projektu PhotoRobot.

2014-11-photorobot2-nahled  

Unikátní snímky do dvou minut

Krom jednoduché produktové fotografie umí PhotoRobot vytvořit 360° anebo 3D fotografie. Snímky zachycující produkty ze všech stran jsou stále žádanější a pokročilá technologie plně automatizuje jejich vznik. Ucelené řešení pro fotografování produktů přináší zásadní zvýšení efektivity při přípravě obrazových podkladů pro katalogy a e-shopy. Jednoduché ovládání a dodávaný software BASIP pro tvorbu 360° záběru zajistí technicky dokonalé výsledky ve velmi krátkém čase.  Využití fotografií je velmi široké a v zásadě jednoduché. PhotoRobot totiž nabízí také doplňkové služby, kdy je možné fotografie umístit na tzv. image server anebo využít cloudových služeb. V obou případech se pak snímky na stránkách e-shopů načítají přímo z prostředí internetu. V případě potřeby offline prezentace snímků je připraven prohlížeč 360° fotografií a animací, který je možné umístit společně s obrázky na CD nebo USB flash disk.

PhotoRobot může využít každý

PhotoRobot nabízí individualizaci robotických sestav přesně podle potřeb na míru, základem navrhované sestavy je téměř vždy otočné pracoviště, ke kterému se přidávají další roboti a jejich příslušenství. V případě, že potřebuje klient nasnímat pouze omezené množství produktů anebo se jedná o malou společnost, které se investice nevyplatí, nabízí PhotoRobot také službu fotografování dodaných produktů přesně podle zadání.

„Dosavadní reakce našich zákazníků jsou velmi pozitivní, proto jsme se rozhodli nabídnout zájemcům i samostatné fotografické služby. Z pohledu zákazníka je to velmi komfortní a jednoduché – přinese produkt k fotografování a odchází se zdrojovými daty a hotovou animací připravenou například pro vložení do e-shopu nebo na webové stránky.“ doplňuje Jan Vojtek.

Ucelené řešení pro produktovou fotografii je možné vyzkoušet v showroomu v Klecanech u Prahy a také na veletrhu Photokina, který probíhá až do 21. září 2014 v německém Kolíně nad Rýnem.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud