Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový PlayStation 5 Slim konečně v Česku: známe ceny, které před Vánoci potěší

Jakub Fišer 08.12.2023
Zdroj: Sony / PS5 Slim press kit

Na český trh se konečně před samotným závěrem roku podívala nová verze PlayStation 5, kterou tuzemští prodejci nabízí jako variantu „Slim“. Jde již o několikátou revizi oblíbené herní konzole, leč první s aktualizovaným designem. Dobrou zprávou pro české hráče je i fakt, že se nijak zásadně neměnila cena.

Kapitoly článku

PlayStation 5 Slim – menší a tenčí

První srovnání skutečně ukazují na fakt, že nová verze PS5 Slim je skutečně o něco menší a také – logicky – tenčí než původní design. Má také trochu lesklejší odstíny a v horní polovině (při umístění na výšku) jsou obě lišty stylově „prořízlé“, což má i jednu praktickou funkci, o které si povíme později.

Zásadní je sdělení, že PS5 Slim ani PS5 Slim Digital Edition nenabízí žádné vylepšení výkonu, jde pouze o konzole s mírně poupraveným zevnějškem a vnitřním rozložením komponent. Výbava a hlavně výkon zůstávají stejné, není tedy mermomocí nutné měnit vaši stávající konzoli za novou. Neměnil se ani ovladač DualSense.

Několik funkčních novinek tu ale je. Tou hlavní je oddělitelná Blu-ray mechanika. Můžete si buď pořídit větší model s již vlastní mechanikou, anebo si koupit menší a levnější model a svou externí mechaniku si pak libovolně dokoupit a ke konzoli připojit. Designově se navíc sympaticky skryje právě pod vystouplou lištu.

Mohlo by vás zajímat

Další změna se týká stojánku. Konzole nově sama o sobě leží na jedné ze stran a podepírá ji malý stříbrný stojánek. To vše je v balení. Pokud byste si ale chtěli konzoli vedle televize postavit (třeba jako to šlo ve výchozím stavu u původní verze), musíte si vertikální stojánek dokoupit. To bude pro celou řadu zákazníků nepříjemná novinka.

Cena a dostupnost

Nová verze PlayStation 5 Slim se již začala prodávat, než se ale doprodají staré kusy, budou v nabídce prodejců obě varianty. Je však příjemné, že se cena za novinku příliš neliší od původních cen:

  • PlayStation 5 Slim, plnohodnotná verze s mechanikou – 13 590 Kč
  • PlayStation 5 Slim, verze bez mechaniky – 11 190 Kč
  • Externí Blu-ray mechanika – 2 899 Kč
  • Vertikální stojánek – 699 Kč

Zdroj: Tisková zpráva, Heureka


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud