Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

O2 Podnikání

redakce 24.03.2010

Telefónica O2 rozšiřuje nabídku mobilních tarifů pro zákazníky z řad drobných podnikatelů a živnostníků. Od 2. dubna 2010 přináší nové tarify O2 Podnikání, které jako první na českém trhu nabízejí v rámci měsíčního paušálu volání v pracovní době zcela bez omezení.

Nové tarify O2 Podnikání jsou k dispozici celkem ve čtyřech variantách: O2 Podnikání M, O2 Podnikání L, O2 Podnikání XL a O2 Podnikání XXL. Nejvyšší tarif nabídne za jednu měsíční paušální částku volání v pracovní době od 9,00 hodin do 17,00 hodin kamkoliv bez omezení sítě. U ostatních tarifů se výhoda ve stejném čase vztahuje na volání na více než 7 milionů čísel v síti O2 včetně všech pevných linek v ČR. Kromě těchto výhod obsahuje navíc každý z tarifů volné jednotky, které lze uplatnit na volání kdykoliv a do všech sítí. Tyto volné jednotky se čerpají automaticky pouze v případech, na které se nevztahuje příslušná tarifní výhoda. Všechny tarify jsou připraveny zcela srozumitelně a přehledně s částkami včetně DPH a s jednotnou cenou za volání i zprávy do všech sítí bez ohledu na čas volání.

Přehled nových tarifů O2 Podnikání


O2 Podnikání M
O2 Podnikání L O2 Podnikání XL
O2 Podnikání XXL
Neomezené volání od 9h. do 17h. Do mobilní sítě O2 a všechny pevné linky v ČR Do všech sítí
Volné minuty na ostatní volání 150 min. 300 min. 600 min. 900 min.
Cena tarifu vč. DPH 750 Kč 1 200 Kč 1 800 Kč 2 900 Kč
Minuta volání do všech sítí 4,50 Kč 3,50 Kč 2,90 Kč 1,90 Kč
SMS / MMS 1,50 Kč / 5,90 Kč

Všechny ceny jsou včetně DPH.

Zákazníci, kteří se rozhodnou pro uzavření smlouvy s dvouletým závazkem, získají výhody v plné výši. Tedy neomezené volání na všechna mobilní čísla v síti O2 a všechny pevné linky v ČR, a v případě O2 Podnikání XXL na všechna čísla v ČR bez omezení.

Komentář redakce: Tarify nemusí být na první pohled tak výhodné, jak se snaží Telefónica O2 prezentovat. Jako značnou nevýhodu vidíme dvouletý závazek. Pokud totiž tarif neakceptujete na 24 měsíců, neomezené volání do mobilní sítě O2 a všechny pevné linky v ČR se smrskne na neomezené volání jen na jedno číslo. Tím se jakýkoliv tarif stává prakticky nepoužitelným.
Další nevýhoda je v pevných cenách. Jak nás ujistil zástupce O2, tarify nebude možné zahrnout do rámcových smluv a rovněž se nepočítá s výraznými slevami, jako tomu bylo dosud. Získat 50 % slevu z ceníkových cen na 24 měsíců při úpisu na stejnou dobu totiž u předchozích tarifů nebyl až tak nevídaný jev.
Rovněž si dokážeme představit, že ne každému podnikateli vyhovuje neomezené volání od 9 do 17. Řada živnostníků musí přeci telefonovat od časného rána.  A ne každý má po páté hodině odpolední „padla“. Řada živnostníků by tak jistě přivítala vlastní rozsah osmi hodin, ve kterých můžou volat zadarmo.
Poslední připomínku máme k ceně. Podle vyjádření zástupce z O2 je průměrná útrata drobného živnostníka kolem 900 Kč měsíčně. V praxi tedy většina z nich 900 Kč zřejmě vůbec neprovolá. A nejnižší tarif startuje na 750 Kč měsíčně, přičemž nabídne pouze 150 volných minut (pro volání do ostatních sítí a pro volání mimo špičku). Další tři tarify jsou pak již dražší. Kdyby byla nabídka všech tarifů položena zhruba o 300 Kč níže (byť za snížení volných minut), jistě by byly tarify výhodnější.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme