Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Originální letní aplikace zdarma pro váš telefon: používáte některé z nich?

Jakub Fišer 10.07.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Letní klidnější režim už je v plném proudu a lidé se rozprchnou na chalupy, zahraniční dovolené, anebo tráví poklidnou dovolenou doma. Pokud teď i vy trávíte méně času s prací a více času venku, na procházkách, nebo třeba v kruhu přátel, možná by se vám hodily tipy na zajímavé aplikace, které ve vašem telefonu ještě nemáte.

Kapitoly článku

KlíšťApka

O aplikaci KlíšťApka jsme na Chipu již několikrát informovali. Je to aplikace, ve které najdete mapu celé České republiky s výskytem klíšťat. Kromě toho umí ukázat pravděpodobnost výskytu jedinců infikovaných encefalitidou či boreliózou. Dále nabízí zajímavé tipy pro odstranění cizopasníka a malou encyklopedii klíšťat.

Mohlo by vás zajímat

Pollen Wise

Tato aplikace slouží ke sledování pylového zpravodajství. Poskytuje předpovědi pylové aktivity pro různé druhy rostlin v dané lokalitě. Je užitečná pro alergiky, kteří tak mohou lépe plánovat své venkovní aktivity a připravit se na dny s vysokou koncentrací pylu.

Aplikace Pollen Wise
Aplikace Pollen Wise
Zdroj: Pollen Sense / Google Play
Aplikace FlightRadar24
Aplikace FlightRadar24
Zdroj: FlightRadar24 AB / Google Play

FlightRadar24

Pokud často, nejen v létě, cestujete letadlem, bude se vám hodit FlightRadar24. Jedná se o populární aplikaci pro sledování leteckého provozu v reálném čase. Uživatelé mohou vidět pohyb letadel po celém světě, získat informace o letech včetně tras, výšky, rychlosti a typu letadla.

Geocaching

Aplikace pro nadšence do (nejen) letní zábavy zvané geocaching. Během procházek můžete všude po světě nacházet tajné schránky se vzkazy či malými dárky. V aplikaci si můžete zapisovat polohy těch již objevených, anebo se nechat navést k těm ještě nenavštíveným. Pro fanoušky této kratochvíle naprostá povinnost.

Aplikace Geocahing
Aplikace Geocahing
Zdroj: Groundspeak / Google Play
Aplikace Připomenutí vody – Připomeňte
Aplikace Připomenutí vody – Připomeňte
Zdroj: Recorder & Smart Apps / Google Play

Připomenutí vody – Připomeňte

Pitný režim je v letních vedrech neobyčejně důležitý. Aplikace Připomenutí vody – Připomeňte je obecně nejoblíbenější aplikací pro připomínky pití vody na platformě Android. V základu se dá v pohodě používat zdarma a je kompletně v češtině. Více než 10 milionů stažení a hodnocení 4,8 z 5 hovoří za vše.

Zdroj: Google Play


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme