Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Philips staví v televizorech na OLED s Ambilightem

redakce 29.01.2018

Společnost TP Vision, výrobce televizorů Philips, v předposledním lednovém týdnu představila novinky, jež se brzy objeví i na našem trhu. Pro společnost Philips je stále více klíčová úloha OLED televizorů, což dokazuje hned pět řad, které mají ve společném jmenovateli právě tuto technologii.

Kapitoly článku

Největším sdělením technologického semináře konaného v Amsterdamu bylo především to, že obrazový procesor P5, který se stará o dokonalost všech parametrů obrazu, se nyní objeví ve více molových řadách televizorů. Dalším bylo, že i Philips se přidává aktivně k doporučením HDR10+, které bylo prezentováno loni na podzim na veletrhu IFA 2017 v Berlíně. HDR se tedy bude starat o to, aby se tmavé a tmavší odstíny odlišily, stejně tak světlé, a ještě světlejší, a nezanikaly v tmavých plochách či přesvětlených flecích – a to i v dynamických scénách.

Philips představil svou první OLED televizi oficiálně na veletrhu IFA 2016. O rok později zde ukázal funkční prototyp dalšího modelu, který nyní oficiálně přichází na trh v prodejní verzi. Oba modely za dobu své existence už stačily posbírat spoustu důležitých ocenění, mimo jiné cenu za design nebo ocenění EISA, udělované odborníky z medií kolem videa a jiných přidružených oborů. OLED televizory nyní budou v průběhu prvního čtvrtletí roku 2018 k dispozici, kromě řady OILED 803, která přibude až během druhého kvartálu tohoto roku. Všechny OLED řady jsou založeny na modelech s úhlopříčkami 55 a 65 palců.

Součástí vyšších modelů používajících Android TV bude Google Assistant – a díky tomu bude možné ovládat televizory pomocí hlasu. Jinak se na strategii ovládání nic nemění, základní modelové řady mají i nadále dálková ovládání, vyšší řady pak oboustranné ovládání, kde na protistraně ke klasickému televiznímu rozložení kláves najdeme nejen QWERTY klávesnici, ale i uprostřed umístěný swipe pad pro snadnější ovládání obrázkových menu na obrazovce. Součástí tohoto ovládání, které má na vrchní straně dálkové ovládání klasického střihu s tlačítky a plochým joystickem, je pak i mikrofon pro snadnější a úspěšnější zadávání hlasových povelů.

V nižších modelových řadách televizorů se pak objeví uživatelské rozhraní Smart Saphi UI (User Interface), které dále zjednoduší a zharmonizuje způsob ovládání televizorů.

Co Philips předvedl v Amsterdamu

První rok s technologií OLED znamenal pro 55" model 9002 Philips OLED TV celkem 21 ocenění v celé Evropě a široce uznávané ocenění „Best Buy OLED TV 2017–2018“ asociace EISA.

Všechny OLED televizory mají patentovaný obrazový procesor P5 Perfect Picture Engine, který kombinuje sílu pěti procesorů v jednom a je tím, co dělá z obrazovek místo dění, které divákům přináší jen a jen požitek. Dále u OLED televizorů nechybí ani třístranný Ambilight, operační systém Android TV s funkcí Google Assistant, která umožňuje hlasové vyhledávání a ovládání chytré domácnosti a čtyřjádrový procesor.

Podívejme se na jednotlivé řady televizorů, které tu byly představeny.

OLED 973

oled973-2

Tento televizor byl představen loni na IFA 2017 a nyní debutuje i na evropských trzích. Model 973 nabízí oceňovaný evropský design kombinující sklo, hliník a také tkaninu Kvadrat, která zakrývá 60W reproduktory umístěné v elegantním stojánku.

OLED 873 a OLED 9002

oled-873-rft

Velký 65palcový bratr modelu 9002 dorazí na český trh během prvního čtvrtletí. Model OLED 873 nabízí maximální jas 900 cd/m2, široký barevný gamut OLED panelu a procesor pro zpracování obrazu P5, čímž zvládne snadno dosáhnout, a dokonce s přehledem překonat standardy pro certifikaci UHD Premium a vlastní náročný standard Philips HDR Perfect, pro obsah v HDR10 i HLG.

OLED 803

vlieg00506philips-oled-803-lifstyle-1

K výše uvedeným OLED televizorům Philips se ve druhém čtvrtletí roku 2018 připojí i nová řada Philips OLED 803 s minimalistickým designem, dostupná v úhlopříčkách 55" a 65".

LCD televizory

Philips TV bude i ve střední třídě televizorů nabízet divákům tu nejlepší a mnohokrát oceňovanou obrazovou kvalitu. K tomu mimo jiné přispěje obrazový procesor P5 Perfect Picture Engine, který byl minulý rok představen u nejvyšších modelů.

V sérii 8000 procesor P5 podpoří široký barevný gamut panelů a NanoLED technologii, což je speciální jeden nanometr tlustá vrstva nanočástic, které absorbují přebytečné světelné vlny a zajišťují tak čistší barvy, především při sledování z velkých úhlů a při ne úplně ideálním okolním osvětlení.

Všechny TV s operačním systémem Android TV budou vybaveny funkcí Google Assistant, zatímco nižší řady s vlastním operačním systémem Philips Smart TV dostanou nové rychlejší a přehlednější uživatelské prostředí nazvané Saphi.

Ani ve střední třídě nechybí oblíbená technologie Ambilight, ve většině modelů v třístranné variantě. 

Série Philips 8503: 49", 55" a 65"

Tuto řadu charakterizuje minimalistický evropský design, prémiová hliníková úprava, systém „viditelného zvuku“, P5 Perfect Picture Engine, NanoLED technologie, HDR10+, čtyřjádrový procesor, Android TV (16 GB), připravenost pro Google Assistant, třístranný Ambilight a DTS HD Premium.

Série Philips 8303: 75"

vlieg00506philips-8303-lifeslyle-1-1

U této řady očekávejte minimalistický evropský design, úzké rámečky, P5 Perfect Picture Engine, systém Micro Dimming Perfect systém, NanoLED technologie, HDR10+, čtyřjádrový procesor, Android TV (16 GB), připravenost pro Google Assistant, třístranný Ambilight a DTS HD Premium.

Série Philips 8303: 49", 55" a 65"

V této série Philips prezentuje opět prémiový evropský design, hliníkovou úpravu, P5 Perfect Picture Engine, NanoLED technologie, HDR10+, čtyřjádrový procesor, Android TV (16 GB), připravenost pro Google Assistant, třístranný Ambilight a DTS HD Premium.

Série Philips 7803: 75"

eu7803-rft

Tato série je charakterizována minimalistickým evropským designem a úzkými rámečky, P5 Perfect Picture Engine, HDR Plus, systémem Micro Dimming Pro, čtyřjádrovým procesorem, Android TV (16 GB), připraveností pro Google Assistant, třístranným Ambilightem a DTS HD Premium.

Série Philips 7803: 49", 55" a 65"

Evropský design, hliníková úprava, P5 Perfect Picture Engine, HDR Plus, systém Micro Dimming Pro, čtyřjádrový procesor, Android TV (16 GB), připraveno pro Google Assistant, třístranný Ambilight a DTS HD Premium.

Série Philips 7303: 43", 50", 55" a 65"

vlieg00506philips-7303-lifestyle-02

Evropský design, matný kovový stojan, P5 Perfect Picture Engine, HDR Plus, systém Micro Dimming Pro, čtyřjádrový procesor, Android TV (16 GB), připraveno pro Google Assistant, třístranný Ambilight a DTS HD Premium.

Série Philips 6503: 43", 50", 55" a 65"

eu6503-rft

Minimalistický rámeček a úzké nožky, Pixel Precise Ultra Engine, HDR Plus, systém Micro Dimming, čtyřjádrový procesor, operační systém Philips Saphi Smart, výběr aplikací Philips, třístranný Ambilight a Philips Sound Processing.

Bude tedy z čeho vybírat. Většinu modelů OLED opravdu stojí za to vidět a vyzkoušet, protože obraz je brilantní především díky použití obrazového procesoru P5 Perfect Picture Engine. Modely s podporou HDR10+ předčily v mnoha případech konkurenci, jejíž televizory byly v jedné předváděcí místnosti instalovány vedle novinek Philipsu. Aby vše bylo korektní, do všech srovnávaných televizorů byl vpouštěn stejný signál v kvalitě UHD. Rozdíly byly místy až překvapující, když modely světoznámých japonských i korejských výrobců nedokázaly rozlit v šedé barvě tmavší odstíny, konkrétně schody v pološeru nebyly na jedné z obrazovek nové modelové řady ani vidět. Philips tedy boduje – a především díky obrazovému procesoru P5, který s obrazem včetně převzorkování z nižších rozlišení dokáže udělat pravé divy. Navíc televizory Philips dokázaly omráčit i lehkou konstrukcí bez rámečků, do které technici ještě navíc vměstnali systém třístranného Amgilightu, osvětlení pozadí za televizorem, které jasně odlišuje Philips od všech ostatních výrobců.

 

 

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud