Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Pište si se svojí tiskárnou

redakce 30.06.2010

Společnost HP představila novou technologii, která propojuje klasickou tiskárnu se světem elektronické komunikace a přidává možnost práce na vzdálených serverech, v tzv. cloudu.

Kapitoly článku

Nová technologie HP ePrint poprvé uživatelům nabízí možnost jednoduše poslat e-mail s dokumentem, který se vytiskne na jakékoli tiskárně HP kompatibilní s technologií HP ePrint. Dokumenty nebo soubory můžete ukládat v „cloudech“ a případně je přímo i tisknout, je-li to potřeba. Kompatibilní tiskárny se promění na jakési publikační platformy se širokými možnostmi pro úpravu tiskových úloh, které pak mohou být poslány přímo na tiskárnu doma či v kanceláři.
Nová on-line aplikace HP ePrintCenter umožní přizpůsobit si celý proces tisku pro efektivní tvorbu obsahu. Pro zabezpečení tisku implementovala společnost HP mnoho úprav s cílem umožnit majitelům zařízení tisknout pouze ty dokumenty, které chtějí. Mezi tato opatření patří i možnost nastavit tiskárnu tak, aby přijímala tiskové úlohy pouze z předdefinovaných adres.

HP ePrint: Co lze poslat e-mailem, to jde i vytisknout

Platforma HP ePrint využívá cloud k tomu, aby překonala bariéry vzdálenosti a konektivity a umožnila lidem posílat ze svých mobilních zařízení soubory, které chtějí vytisknout.
Každá tiskárna HP ePrint bude mít jedinečnou emailovou adresu, která odesílateli umožní tisknout stejným způsobem, jakoby odesílal běžný e-mail. Pomocí mobilní aplikace HP ePrint na svém chytrém telefonu mohou dále zákazníci dokumenty odesílat k vytištění domů, do kanceláře, nebo časem na veřejné tiskové zařízení. Uživatelé budou moci kromě jiného obsahu zasílat dokumenty vytvořené pomocí Microsoft Office, soubory ve formátu Adobe PDF, nebo obrázky ve formátu JPEG.

HP ePrintCenter: výchozí bod pro vše, co se tiskne

HP ePrintCenter je online centrum pro všechny zákazníky HP, na němž mohou najít nové služby a přizpůsobit tiskový proces vlastním potřebám. Lidé si zde například mohou zaregistrovat své produkty a získávat dle nastavení aktualizace, konfigurovat svá zařízení, sledovat tiskové úlohy ePrint a zároveň procházet a navrhovat nové tiskové aplikace.
Připojení k webu nabídne chystaná řada tiskáren HP Photosmart, které budou na český trh uvedeny na podzim. Opět se bude jednat o široké portfolio v cenovém rozpětí zhruba od výše uvedených 99 euro za základní model až po „nadupanou“ multifunkci HP Photosmart Premium Fax e-All-in-One za cca 249 euro.
V průběhu letošního roku budou moci zákazníci z podnikatelské sféry využívat tiskové aplikace přímo z oblíbených služeb, např. Google Docs pro snadné skenování dokumentů na web za účelem jejich pozdějšího tisku, Box.net pro skenování, sdílení, řízení a přístup k obchodnímu obsahu online, Reuters pro nejnovější zprávy a DocStoc a BizTree pro okamžitý přístup k obchodním formulářům, jako jsou faktury, smlouvy, stvrzenky, právní dohody a kontrolní seznamy.

HP iPrint Photo pro Android

HP iPrint Photo je tisková aplikace pro chytré telefony s operačním systémem Android, která je určena pro rychlý a snadný přímý bezdrátový tisk na tiskárnách HP Inkjet připojených k lokální wifi síti. Verze aplikace pro Android tak doplňuje HP iPrint Photo pro operační systémy Symbian, Windows Mobile,  iPad, iPhone a iPod Touch. Uvedení mobilní aplikace Snapfish od HP pro OS Android se očekává letos v létě.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud