Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Platforma Nvidia Studio pro náročné

Pavel Trousil 28.05.2019

Nvidia představila platformu „Nvidia Studio“, která propojuje grafické karty RTX a vývojové nástroje Nvidia Studio Stack. Novinku podpoří 17 nových „RTX Studio“ notebooků´, které splňují řadu technických specifikací a vyhoví tak náročným uživatelům a tvůrcům.

Studio kombinuje grafické karty RTX spolu se sadou Studio Stack obsahující specializované SDK a dedikované Studio ovladače.  Je podporováno důkladným testováním hardware i software pro přední aplikace a pracovní postupy sloužící k tvorbě obsahu.

K podpoření nové platformy bylo na letošním ročníku veletrhu Computex představeno 17 RTX Studio notebooků od sedmi největších výrobců. Všechny splňují hardwarové a softwarové požadavky potřebné k získání nové značky „RTX Studio“. Podle Nvidie tak díky této značce tvůrci poznají notebook, který jim umožní efektivně pracovat.

Notebooky RTX Studio obsahují nové grafické karty Quadro RTX 5000, 4000 a 3000, nebo GeForce RTX 2080, 2070 a 2060. Notebooky s Quadro RTX 5000 nabídnou 16 GB grafické paměti, což je v kategorii notebooků aktuálně nejvyšší hodnota. Díky tomu bude možné využít pokročilých pracovních postupů s využitím více aplikací a použít velké 3D modely, což by jinak v přenosném zařízení nebylo možné.

 Velká část těchto notebooků nabídne 4K displeje a technologii NVIDIA Max-Q umožňující spojit výkon s delší dobou provozu na baterii a designem, který je tenký a zároveň lehký.

RTX Studio notebooky budou dostupné od června od předních výrobců, mezi něž patří Acer, ASUS, Dell, GIGABYTE, HP, MSI a Razer. Ceny začínají na 1 599 USD a budou se lišit na základě designu navrženém partnery, funkcích a regionu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud