Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

PlayStation 5 Pro v dalším úniku: je to jasné, dorazí ještě letos!

Jakub Fišer 21.02.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

O nových herních konzolích, které mají dorazit v roce 2024, se poslední půl rok spekuluje velmi živě. Doposud „na jisto“ bylo možné počítat pouze s nástupcem Nintendo Switch. Nyní však vyplouvají na povrch nové informace, které se týkají neméně očekávaného PlayStationu 5 Pro.

Kapitoly článku

Co je to PlayStation 5 Pro?

Pokud vůbec netušíte o co jde – konzole PlayStation 4 je na trhu již čtvrtým rokem a a vzhledem k tomu, že životní cyklus současných konzolí se počítá na 7–8 roků (než vyjde plnohodnotný nástupce), plánuje japonská firma Sony sáhnout po subgenerační obměně jménem PlayStation 5 Pro.

Mohlo by vás zajímat

Tento revitalizovaný PlayStation 5 Pro by měl nabídnout mírně vyšší výkon, přepracovaný design a několik vychytávek, které ho postaví kvalitativně před původní verzi, respektive před designové revize. Oficiální seznam novinek zatím není veřejný, vzpomeňme ale, že PlayStation 4 Pro nabídl třeba schopnost 4K hraní na odpovídajících televizích.

PS5 Pro ještě letos, kvůli GTA 6

Americká televizní stanice CNBC aktuálně přišla s informací, že konzole PS5 Pro bude uvedena ještě letos.

„Zdá se, že v herním průmyslu panuje široká shoda na tom, že společnost Sony skutečně připravuje uvedení PlayStation 5 Pro na trh v druhé polovině roku 2024,“ uvedl pro CNBC Serkan Toto, generální ředitel tokijské poradenské společnosti Kantan Games.

Zdroj: @IGN / X

Podle Totoa má na tom sloní podíl uvedení městské akce Grand Theft Auto 6 v roce 2025. Analytik očekává, že všechny firmy, které se jakkoliv zapojují do videoherního průmyslu, budou chtít být na premiéru nového GTA 6 připraveny a to možná co nejlépe.

K dalším důvodům, proč se má Sony uchýlit k představení své novinky tak časně, je situace na trhu. Herní konzole nejsou pro Sony moc výdělečný byznys, protože vychází vždy jednou za 7–8 let. Sony tak chce trochu „hrábnout“ do poklidné situace na trh a přinutit své fanoušky zaplatit další peníze za herní hardware.

Zdroj: CNBC, IGN


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud