Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ploché skenery filmů a fotografií

Pavel Trousil 16.09.2014

Společnost Epson uvádí na trh dva ploché skenery filmů a fotografií: Perfection V850 Pro a Perfection V800 Photo.. Díky vysoké kvalitě optiky, velkým rozměrům plochy pro skenování, široké řadě podporovaných formátů filmů a možnostem odstraňování prachu a škrábanců umožňují rychle a kvalitní skenování.

Kapitoly článku

v850-10-nahled

Skenery Epson Perfection V850 Pro a Perfection V800 Photo podle výrobce rychle a kvalitně skenují řadu pozitivních i negativních formátů filmu, včetně 35mm pásu, 35mm diapozitivu, středního formátu a formátu 5×4 palce. Model Perfection V850 Pro je vybaven mnoha užitečnými funkcemi a je vhodný pro profesionální i pokročilé amatérské fotografy. Skenery Perfection V850 Pro a Perfection V800 Photo budou v Evropě poprvé představeny na veletrhu Photokina.

Systém dvou objektivů zajišťuje vysoké optické rozlišení při skenování filmu (6400 dpi) a fotografií (4800 dpi). Správný objektiv je automaticky zvolen tak, aby byla zajištěna optimální kvalita a rychlost skenování. Díky vysoké optické hustotě (4,0 Dmax) tyto skenery reprodukují širokou škálu odstínů.

Nově navržené držáky filmu jsou robustnější a poskytují uživatelům lepší kontrolu nad nastavením výšky, a tím pádem dosažení lepšího zaostření. Nové držáky filmu používají také desku, která vyrovnává předlohy, čímž zabraňuje vzniku Newtonových kroužků a zajišťuje vyšší kvalitu skenování. Oba modely využívají technologii Digital ICE, která z filmů, diapozitivů i fotografií odstraňuje vady jako prach, vlasy, škrábance, otisky prstů a ohyby, takže není nutné investovat čas a úsilí do ručního retušování. V případě filmu využívá technologie Digital ICE k detekci a odstranění povrchových vad pokročilou kombinaci infračerveného světla a složitých algoritmů.

v850-2-nahled

Nové skenery používají technologii Epson ReadyScan LED, která zajišťuje téměř okamžité zahřátí za méně než jednu sekundu. Díky technologii ReadyScan LED mají velmi nízkou spotřebu energie a jejich zdroj světla typu LED vyzařuje malé množství tepla. Modely budou dostupné od října 2014.

v800-photo-26-nahled

Hlavní vlastnosti:

  • Systém dvou objektivů k optimalizaci skenování filmů (6400 dpi) a fotografií (4800 dpi)
  • Vysoká optická hustota (4,0 DMax) pro velmi přesnou reprodukci odstínů
  • Skenování široké škály formátů filmu, včetně 35mm pásů, 35mm diapozitivů, středního formátu a formátu 5×4 palce
  • Technologie Epson ReadyScan LED s téměř okamžitým zahřátím; druhá sada držáků filmu (Perfection V850 Pro)
  • Technologie Digital ICE pro automatické odstraňování a opravu vad filmů i fotografií
  • Profesionální software ke skenování SilverFast SE 8 (V800) a SilverFast SE Plus 8 (V850)
  • Nízká spotřeba

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme