Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Po rozvodu muž žaluje technologický gigant: viní jej z rozpadu svého manželství – pozor na dostupnost zpráv

Jiří Palyza 20.06.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Manželství v troskách: Brit žaluje společnost Apple. Důvodem žaloby – a současně i rozpadu jeho manželství – je dostupnost údajně smazaných zpráv. Ty si nevyměňoval se svojí exmanželkou, ale lehkými dívkami.

Kapitoly článku

Nevěrnému muži z Velké Británie se nepodařilo utajit jeho zálety. Roky se scházel s prodejnými dívkami a vyměňoval si s nimi zprávy přes iPhone. Podle informací, které přinesl britský Times, pak důkazy smazal. Tedy, alespoň si to myslel.

Manželka našla smazané zprávy z aplikace iMessage

Muž si se ženami psal prostřednictvím aplikace iMessage a své konverzace se pokoušel utajit tím, že je ihned vymazal. Jednoho dne ale jeho dnes už bývalá manželka klikla doma na počítači a vše se provalilo: šťavnaté konverzace tam stále byly k dispozici.

Manželka s reakcí nečekala a do měsíce podala žádost o rozvod. Muž se domnívá, že pokud by se jeho bývalá žena o záletech dozvěděla jinu cestou a ne přímou konfrontací s obsahem textových konverzací, k rozvodu nemuselo dojít.

Mohlo by vás zajímat

V rozhovoru pro Times muž sdělil: "Pokud mluvím s některými svými přáteli, z nichž někteří měli milostné pletky, zůstali manželé i po svém odhalení. A to je podle mě mnohem větší porušení důvěry než schůzky s prodejnými dívkami. Kdyby odhalení nebylo tak náhlé, brutální a zdrcující, myslím, že by se ještě našla cesta pro záchranu našeho manželství."

Muž žaluje Apple po odhalení svých záletů

iPhone položený na klávesnici
Záletný muž zapomněl při svých konverzacích na jednu podstatnou věc: zprávy se v rámci ekosystému Apple synchronizují na ostatní propojená zařízení se stejným účtem.
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Brit, který byl zřejmě movitý a při jehož rozvodu se jednalo o velkých částkách peněz a majetku, se nyní obrací na soud. Podle serveru AppleInsider žaluje technologickou firmu o vrácení částky pěti milionů liber. Domnívá se, že pokud by jeho zprávy z komunikace s lehkými ženami neexistovaly, jeho manželství by se nerozpadlo.

Vše opírá o tvrzení, že Apple svým zákazníkům dostatečně nevysvětluje, že zprávy z iMessage lze synchronizovat mezi více zařízeními Apple se stejným účtem. Na nich jsou poté stále dostupné, i když na zdrojovém iPhonu, odkud je muž odesílal, byly smazány.

Kritika společnosti Apple

Aktivity a další plány firmy z Cupertina vzbuzují diskuzi i mimo soukromý sektor. Klasikou je opět nejnovější prohlášení Elona Muska, který už je znám kvůli svým občas kontroverzním hláškám na informační síti X (dříve Twitter).
 

Mohlo by vás zajímat

V souvislosti s oznámeními Apple na nedávné konferenci WWDC, kde výrobce představil své plány v oblasti umělé inteligence, Musk opět zaperlil. Sdělil, že pokud Apple prosadí implementaci ChatGPT od OpenAI do svých operačních systémů, zakáže používání produktů Apple ve svých firmách.

Zdroj: Times, AppleInsider


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme