Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Portfolio D-Link Wave 2 unifikovaných přístupových bodů se rozšiřuje

redakce 06.05.2019

D-Link představuje své doposud nejrychlejší unifikované Wi-Fi přístupové body, které umožňují řešit rostoucí nároky na šířku pásma a zajistit bezproblémové flexibilní připojení.

Dva nové unifikované bezdrátové přístupové body (AP) – Wi-Fi AC2600 Wave 2 Dual-Band unifikovaný přístupový bod (DWL-8620AP) a Wi-Fi AC2600 Wave 2 Dual-Band unifikovaný přístupový bod s externími anténami (DWL-8620APE) nabízejí novou úroveň konektivity s vyššími rychlostmi a větším pokrytím.

Vybudování a správa Wi-Fi sítě se spolehlivým připojením k internetu může být často problém zejména v prostředích s vysokou hustotou bezdrátového provozu. Nové unifikované přístupové body společnosti D-Link umožňují vytvářet flexibilní a škálovatelné Wi-Fi sítě, slibují bleskové rychlosti a jsou ideální investicí do budoucího rozvoje bezdrátového přenosu dat.

DWL-8620AP a DWL-8620APE využívají plný potenciál technologie 802.11ac Wave 2 a poskytují špičkovou konektivitu s velmi vysokými kombinovanými rychlostmi přenosu dat až 2533 Mb/s. Podporují také funkci Link Aggregation, která umožňuje, aby jejich dva gigabitové ethernetové porty fungovaly společně jako jeden port s dvojnásobnou dostupnou šířkou pásma pro maximalizaci celkové propustnosti.

Díky technologii 4x4 MU-MIMO umožňující současnou komunikaci s více klienty jsou tyto přístupové body schopny výrazně zvýšit kapacitu sítě. Mají také vylepšené funkce pro zabezpečení sítě a kontrolu přístupu.

Přístupové body lze používat jako samostatná zařízení nebo mohou být centrálně ovládány řídicími jednotkami D-Link, které podporují snadné a efektivní nasazení a řízení až 1024 přístupových bodů. Centrální správa dostupných rádiových frekvencí umožňuje zajistit nejlepší možné pokrytí pro bezdrátové klienty díky automatickému přidělování kanálů a regulaci vysílacího výkonu tak, aby se omezilo vzájemné rušení. Pokud je zjištěna porucha některého přístupového bodu, výkon jeho souseda se automaticky zvýší.

Instalace je snadná a je možné si vybrat, zda má být přístupový bod namontován na strop nebo na stěnu podle potřeby konkrétní aplikace. Pro větší flexibilitu montáže mají oba přístupové body integrovanou podporu PoE (napájení přes ethernetový kabel), která umožňuje provoz zařízení i v těžko přístupných místech, kde nejsou k dispozici elektrické zásuvky.

Mezi pokročilé funkce DWL-8620AP a DWL-8620APE patří 802.1p QoS pro lepší fungování aplikací citlivých na zpoždění přenosu, jako jsou VoIP nebo DSCP streamování. Mají také řadu funkcí pro omezení rizika přetížení sítě, například Band Steering, která klientům přiřazuje optimální bezdrátové pásmo. Funkce Airtime Fairness navíc zajišťuje, že je každému klientovi přidělena stejná doba vysílání, což zlepšuje funkčnost sítě i v případě, že jsou připojena pomalejší zařízení. Podporován je i rychlý roaming 802.11k pro bezproblémové přecházení bezdrátového klienta mezi jednotlivými přístupovými body.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud