Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Potíže s aktualizací systému Windows 11: krátce před vydáním se objevil závažný problém

Jiří Palyza 22.09.2021

Nová Windows 11 už budou uživatelům brzy k dispozici. Krátce před jejich uvolněním je ale zřejmé, že aktualizace má stále velký problém. O co jde a dají se tyto potíže obejít?

Windows 11 by se měla začít všem uživatelům uvolňovat od 5. října jako volitelný upgrade. Ukázalo se, že přechod na novou verzi bude pravděpodobně provázet velká překážka. Diskutují o tom uživatelé na Redditu, ale i v jiných diskuzích, a celou věc také rozebírá server WinFuture. V současné beta verzi Windows 11 z kanálu Windows Insider se objevily ne neznámé problémy z už předchozí verze Windows 10, kdy se instalační proces zasekne ve stavu 61 %. I Microsoft se už podobným problémem zabýval a na svém diskuzním fóru Answers.microsoft.com radí, jak na to ("Windows update is stuck at 61%").

Důvodem je problém se zvukovými ovladači od společnosti Conexant nebo Synaptics, které využívá mnoho externích zvukových zařízení, například sluchátka. Ovladače brání aktualizaci. Tato chyba byla údajně odstraněna už před několika lety, ale stále se vrací.

Windows 11: jak problém s aktualizací vyřešit

w11upgradeproblem

V říjnu se mnoho uživatelů může setkat s problémem upgradu na Windows 11, který se zasekává. Na vině jsou zvukové ovladače. | Zdroj: JC Gellidon/Unsplash

Pokud už se snažíte tento problém vyřešit, anebo na něj narazíte při pokusu o instalaci Windows 11, řešení by nemělo být složité. Stačí spustit Správce zařízení a zde najdete položku »Řadiče zvuku, videa a her«. Po jejím poklepání se vám rozbalí seznam instalovaných zařízení. V zobrazení Vlastností u jednotlivých položek si můžete na kartě Ovladač zvolit »Podrobnosti o ovladači« a zde hned vidíte, u kterých z nich je zprostředkovatel Conexant. Používají je například ovladače pro Sennheiser nebo Logitech. Podobně ve Správci zařízení prohledejte i položku »Zvukové vstupy a výstupy«.

Ovladače odinstalujte a restartujte počítač. Nyní by měl instalační proces Windows 11 proběhnout bez problémů. Jakmile se podaří Windows 11 nainstalovat, lze ovladače Conexant znovu instalovat zpět a používat nadále bez jakýchkoliv potíží.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud