Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Použijte desktopovou verzi Skype místo té z Microsoft Store

Pavel Trousil 20.06.2018

Uživatelé komunikačního programu Skype, kteří dříve používali jeho desktopovou verzi, jsou po přechodu na operační systém Windows 10 automaticky přesměrováni na aplikaci ze služby Windows Store. 

Ta ale nabízí jiné možnosti nastavení a ovládá se trochu jinak než desktopová verze. Dáváte-li přednost používání desktopové verze, máte stále možnost ji za použití malého triku nainstalovat a provozovat. Nemusíte ani případně odinstalovat předchozí verzi Skype.

Poznámka: Následující postup nemusí fungovat na všech počítačích se systémem Windows 10. Při našich testech například postup, který je dále popsán, fungoval u verze Build 17123.1. Pro verzi Build 16299.309 pak funguje alternativní postup.

skype-nahled

Stažení klasické verze Skype: Odhlaste se z aplikace Skype a otevřete v prohlížeči stránku https://www.skype.com/cs/get-skype. Klikněte na šipku u tlačítka »Získat Skype ze Storu« a z nabídky vyberte »Získat klasickou verzi Skypu«. Stažený program hned nespouštějte, ale klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte z nabídky možnost »Vlastnosti«. V otevřeném okně přejděte na záložku »Kompatibilita«. Zaškrtněte v části »Režim kompatibility« možnost »Tento program spustit v režimu kompatibility pro:« a nastavte zde »Windows 8«. Potvrďte pomocí »Použít« a »OK«. Následně nainstalujte desktopovou verzi aplikace Skype. Poté najdete v nabídce Start dvě položky pro Skype. Desktopová verze je ta, kterou můžete spustit kliknutím na ikonu složky. Přihlaste se pod svým jménem a heslem a můžete začít komunikovat.

skype2-nahled

Alternativa: Pokud se vám na uvedené webové stránce pro stažení programu Skype nabízí pouze instalace z Microsoft Store, postupujte následovně. Vytvořte si na pevném disku novou složku nazvanou třeba „Skype desktop“. Do internetového vyhledávače zadejte adresu jdem.cz/d7tfv8. Otevře se stránka cloudu OneDrive a v případě potřeby se přihlaste svým Microsoft účtem. Následně vyberte všechny nabízené soubory a klikněte na tlačítko »Stáhnout«. Ve složce se staženými soubory najdete nový ZIP soubor, který rozbalte do vytvořeného adresáře „Skype desktop“. Najděte v něm soubor „skype.exe“ a klikněte na něj pravým tlačítkem. Z nabídky vyberte »Odeslat | Plocha (vytvořit zástupce)«. Pomocí této zkratky na ploše pak můžete program Skype kdykoli spustit. Poznámka: jedná se o verzi 7.40.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud