Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Používá vaši Wi-Fi někdo cizí? Mobilní aplikace to zjistí – momentálně ji získáte zcela zdarma

Josef Mika 07.10.2023
Zdroj: Pixabay/kalhh

Google na krátkou dobu rozdává aplikaci, která vám pomůže zjistit, kdo všechno používá vaši síť Wi-Fi.

Kapitoly článku

Příčinou slabého připojení k internetu může být příliš mnoho zařízení ve vaší síti. Nyní však existuje praktické řešení: momentálně bezplatná plná verze aplikace Who Uses My WiFi Pro vám umožní získat přesný přehled o tom, která zařízení jsou ve vaší síti.
Aplikace vám dává jasnou kontrolu nad vaší domácí sítí. Na první pohled vám ukáže, která zařízení jsou připojena k vaší Wi-Fi, a poskytne vám také cenné informace pro optimalizaci výkonu sítě. Aplikace pro systém Android poskytuje komplexní přehled o vaší síti – od zobrazení IP adres zařízení až po sílu signálu a přenosovou rychlost. Dočasně bezplatnou aplikaci si můžete stáhnout přímo z obchodu Google.

Who Uses My WiFi Pro: Chraňte a optimalizujte svou síť Wi-Fi

Who Uses My WiFi Pro
Aplikace nabízí mnoho informací o vaší síti Wi-Fi.
Zdroj: Who Uses My WiFi Pro /Obchod Google

Fungování aplikace Who Uses My WiFi Pro je jednoduché: můžete si zobrazit seznam všech zařízení připojených k síti Wi-Fi a zjistit, zda se v ní nenacházejí neznámí nebo nechtění uživatelé. 

Můžete si také zobrazit název, IP adresu, výrobce a model každého zařízení a označit jej jako známé nebo neznámé. Výrobce doporučuje pravidelně kontrolovat, zda se ve vaší síti Wi-Fi nenachází vetřelci, abyste ochránili svou bezpečnost a soukromí.

Mohlo by vás zajímat

Pokud objevíte neznámého uživatele, můžete ho zablokovat nebo změnit heslo Wi-Fi. Kromě toho aplikace nabízí další funkce, jako např.

•    skener sítě, který zobrazuje podrobnosti o vaší síti Wi-Fi

•    ping tester, který měří rychlost a kvalitu připojení 

•    skener portů, který zobrazuje otevřené porty vašeho zařízení.

Berte prosím na vědomí, že můžeme pouze reflektovat aktuální stav těchto bezplatných akcí a nemáme žádný vliv na rozhodnutí vývojářů ukončit je v případě potřeby dříve. Proto byste si měli při stahování aplikace vždy ověřit, zda je nabídka stále platná.

Zdroj: Obchod Google/Who Uses My WiFi Pro


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud