Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Používáte Android? Tuhle funkci očekával každý, přichází až nyní

Jakub Fišer 21.02.2024
Zdroj: Daniel Romero / Unsplash

Napadá vás nějaká funkce, která vašemu telefonu chybí, ale konkurenční platforma ji má? Pokud používáte telefon s Androidem, vůbec bychom se nedivili, kdyby vám chyběla tolik základní funkce, jako je možnost upravovat odeslané zprávy v aplikaci Android Zprávy.

Kapitoly článku

Funkce pro Android zprávy

Uživatelé Androidu moc dobře vědí. Aplikace Zprávy funguje jak pro SMS komunikaci (například s uživateli bez smartphonu nebo s uživateli na iPhonu), tak pro chatování mezi uživateli se stejným operačním systémem (díky konceptu RCS).

Toto chatování pomocí aplikace Zpráv má své výhody, protože například vidíte, že uživatel píše zprávu, můžete mu dát vědět o tom, že jste si ji zobrazili, a můžete na zprávy reagovat pomocí emotikon. Jeden háček to ale má – nemůžete upravovat odeslané zprávy.

Funkce, která umožní uživatelům upravovat odeslané zprávy, však do aplikace zamíří již brzy. Potvrdil to server TheSpAndroid, který si této funkce všiml ve vývojářské beta verzi Androidu (buď jedné z posledních verzí Androidu 14, anebo už v novém Androidu 15).

Mohlo by vás zajímat

Novinka má fungovat tak, že dlouze podržíte prst na zprávě a zobrazí se vám ikona tužky.
Pokud na tento piktogram klepnete, zobrazí se pole pro úpravu textu s názvem „Upravit zprávu“. Pak už můžete odeslanou zprávu snadno zeditovat, například opravit překlep.

Na Applu už dávno…

Je velká sláva, že aplikace Zprávy, kterou dle Googlu používá na 1 miliardu uživatelů, konečně nabídne tuto dlouho očekávanou funkci.

Konkurenční platforma iOS nabízí ve své vlastní interní chatovací aplikaci iMessage také tuto funkci, a to již od iOS 16. Na úpravu odeslané zprávy máte 15 minut, pak již funkce dostupná není. Navíc upravená zpráva vždy ukazuje malé sdělení, že byla upravena.

Zdroj: The Sun, TheSpAndroid


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud