Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Přesné zobrazení rychlosti: tachometr pro auto i na kolo nejen pro sportovce

Jiří Palyza 04.03.2021

Praktickým impulsem do začátku jarní sezóny by mohl být přesný GPS rychloměr pro zařízení s Androidem, který vám pomůže změřit rychlost například při jízdě na kole. A po skončení výletu přidat i další detaily.

Sledování rychlosti je důležité nejen pro řidiče, a to hlavně z důvodů nepřekračován limitů, ale i pro milovníky cyklistiky. Ti naopak jistě rádi vidí svůj pozitivní vývoj výkonnosti a pokrok v oblasti sportovních aktivit.

Aplikace pro mobilní zařízení na platformě Android, GPS Speed Pro, měří rychlost pohybu prostřednictvím satelitních dat. Využívá zabudovaný GPS čip ve smartphonu a na základě vyhodnocení dat určí s mírným zpožděním ale relativně přesně, jaká je vaše aktuální rychlost. GPS Speed Pro může u uživatelů také bodovat pěkným designem a širokou škálou možností přizpůsobení. Nepříliš drahá aplikace je momentálně na Google Play dočasně k dispozici bezplatně.

Náš příspěvek odráží aktuální nabídku obchodu Google Play a nemůžeme ovlivnit rozhodnutí poskytovatele kdykoliv ji ukončit. Při stahování si raději zkontrolujte, zda je aplikace k dispozici stále k bezplatnému stažení a zda za ní nebude vyžadován poplatek.

gpspro-logo

GPS Speed Pro – aplikace pro Android 4.009

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí aplikace můžete sledovat a zaznamenávat svoji rychlost při jízdě v automobilu nebo na kole.

 

GPS Speed Pro: víc než jen tachometr na mobilu

Aplikace zahrnuje také elektronický kompas. Jeho pomocí lze získat informaci i o tom, jakým směrem míříte a případně se lépe zorientovat například v terénu. Pokud cestujete v zahraničí, aplikace umožňuje přepnout jednotky měření z km/h na mph.

Pro lepší udržení přehledu v zaznamenaných trasách můžete jednotlivým záznamům nejen přiřadit názvy, ale také určit dopravní prostředek. Nabídka funkcí aplikace je skryta na levé straně displeje. Pokud ji chcete zobrazit, stačí swipe doleva. Zde také najdete volbu úplného ukončení aplikace.

Zaznamenávat lze i trasy

GPS Speed Pro – mapa

Aplikace GPS Speed Pro zvládne zaznamenat i vaše trasy. | Zdroj: GPS Speed Pro

Po příjezdu do cíle si znovu můžete na mapě zobrazit absolvovanou trasu a zobrazit další dodatečné informace, jako například dobu jejího trvání nebo průměrnou rychlost. Zajímavá je i možnost uložení a exportu trasy ve formátu souboru GPX.

Aplikace s sebou nese ale i klasické nevýhody GPS aplikací. Pokud se pohybujete v tunelech nebo uvnitř budov, měření bude velmi nepřesné. Je dobré také pamatovat na to, že GPS modul má své energetické nároky, takže u slabších akumulátorů je dobré na cyklistický výlet přibalit i powerbanku. Rychlost se také zobrazuje se zpožděním – při akceleraci nebo brzdění je její ukazatel velmi nepřesný.

v autě zajímavý doplněk, ale není to úplně ono

GPS Speed Pro má několik zajímavých funkcí. Je docela zajímavé mít možnost se vrátit k ujeté trase a detailně si prohlédnout její parametry: vzdálenost nebo průměrnou rychlost. Jako alternativa do auta není aplikace příliš vhodná. Displej zpožděného rychloměru je spíš matoucí.

Jsou i jiné možnosti: sportovci mohou ocenit hodinky s magnetickým kompasem

Nároky běžných sportovců, kteří rádi tráví volný čas a víkendy na kole, v bazénu, na lyžích nebo během či pobytem v multifunkční sportovní hale, dokáže většina fitness trackerů. Specialitou modelu Honor Watch GS Pro je vysoká odolnost proti poškození, integrovaná satelitní navigace a dlouhá výdrž na baterii, díky nimž je lze vzít i na několikatýdenní pobyt v horách nebo divočině. Dlouhá výdrž a odolné tělo samozřejmě znamená i větší rozměry a hmotnost. Honor Watch GS Pro váží s řemínkem 77 gramů a s 15 mm na výšku jsou na zápěstí okamžitě znát.

Mnohem zajímavější je pro tento typ hodinek výbava v podobě atmosférického barometru (a s ním spojeného výškoměru), magnetického kompasu a možnosti vyhledat při aktivovaném GPS cestu zpět do výchozího místa. Hodinky totiž dokáží přijímat signál systémů GPS, Galileo a Glonass, a pokud je uživatel před odchodem na túru zapne, hodinky ho dokáží v případě potřeby navést zpět na místo, odkud vyšel. Praktická funkce, ale je s ní potřeba počítat před odchodem na výlet, což každý neudělá, protože tím radikálně snižuje výdrž na baterii.

Technická data: Honor Watch GS Pro

Displej AMOLED/ 1,39" / 454 × 454 bodů (326 ppi)
Úložiště  4 GB
Operační systém LiteOS, Android, iOS
Rozhraní a výbava Bluetooth 5.1, GPS, Glonass, Galileo, akcelerometr, gyroskop, senzor tepu, sledování spánku, SpO2, barometr, magnetometr
Výdrž na baterii max. 25 dní, 40-100 hodin s GPS
Rozměry a hmotnost (bez řemínku) 49 × 49 × 15 mm, 45 g
Cena 6 490 Kč

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud