Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Problémy s nabíjením a přehříváním: instalaci aktualizace pro Samsung Galaxy zatím raději vynechte

Jiří Palyza 17.04.2024
Zdroj: Ian Edokov/Unsplash

Nejnovější aktualizace pro mobilní telefony Samsung Galaxy některým uživatelům způsobila obrovské problémy. Její instalace se proto prozatím nedoporučuje.

Přestože update grafického rozhraní One UI 6.1 přinesl nové funkce a vylepšení pro smartphony Galaxy, v současné době se množí informace o problémech s rychlostí nabíjení a přehříváním konkrétně u modelu Galaxy S23.

Někteří uživatelé si všimli, že nabíjecí výkon u jejich telefonu Samsung Galaxy S23 byl po instalaci aktualizace omezen na 15 wattů. To ovlivňuje i celkovou rychlost nabíjení. Na diskuzní platformě Reddit uživatelé také píší, že se jejich zařízení Galaxy S23 v klidovém režimu podstatně více zahřívá, než před instalací updatu.

Hlášení o zpomalení procesu nabíjení se nejprve objevily na diskuzním fóru uživatelské komunity Samsungu, kde uživatelé hlásí až o 40 % pomalejší nabíjení u Galaxy Z Fold 5, Galaxy S23 a dalších zařízení aktualizovaných na One UI 6.1. V diskuzích se objevují i zprávy, že se smartphone neobvykle zahřívá s vypnutým zjišťováním polohy při aktivním připojení k Wi-Fi.

Samsung se k uvedeným problémům po aktualizaci Galaxy zatím nevyjádřil

Budova s logem Samsung
Zástupci jihokorejského výrobce prozatím mlčí. Uvidíme tedy, zda se dočkáme nápravy v dalším updatu, anebo je Samsung považuje za nepodstatné.
Zdroj: Valentyn Chernetskyi/Unsplash

Pro lepší pochopení a odhalení příčin problémů s rychlostí nabíjení a přehříváním modelu Galaxy S23 po instalaci aktualizace One UI 6.1 jsou nutné další testy a následné šetření. Samsung se prozatím k celé věci nijak nevyjádřil.

Server SamMobile například zjistil, že jím testovaný Galaxy S23, aktualizovaný na One UI 6.1, stále zvládal zhruba 20W nabíjení. To je jen o málo méně než dovolené 25W maximum (kterého ale nabíjecí cyklus ve skutečnosti dosahuje jen zřídka).

Přinejmenším se tedy nejedná o problém, který by se týkal všech uživatelů. Je však dostatečně rozšířený na to, aby naznačoval, že v aktualizaci společnosti Samsung nějaká chyba je.
 

Zdroj: Reddit, 9to5Google, SamMobile

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud