Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Profi 4K monitor pro fotografy

redakce 30.10.2017

Profesionální monitor BenQ SW271 určený pro fotografy nabízí 10bitový IPS panel s úhlopříčkou 27 palců, 4K UHD rozlišením a technologiemi splňujícími standard HDR10.

Dále disponuje 99% pokrytím barevného prostoru Adobe RGB a 100% pokrytím sRGB, resp. Rec. 709. Pro přesné zobrazení každé barvy v širokém barevném rozsahu využívá BenQ SW271 14bitovou 3D LUT tabulku, aby bylo dosaženo nízkých hodnot Delta E menších než 2. Monitor vlastní také prestižní certifikaci Technicolor, specifikující striktní přesnost barev.

Novinka reprodukuje realistický obraz s maximální barevnou hloubkou díky rozšíření dynamického rozsahu mezi přirozeně tmavým podáním a vysokým jasem, včetně zobrazení s vysokým rozlišením ze sofistikovaných DSLR a dalších zařízení s podporou HDR.

Monitor lze nastavit kalibračním hardwarem X-Rite nebo Datacolor připojeným přes jediný USB Type-C kabel a programu BenQ Pallete Master Element. Jednotlivé režimy a další nastavení monitoru jsou snadno dostupné díky exkluzivnímu ovladači „Hotkey Puck“. Režim GamutDuo umožňuje nastavit současně dva odlišné barevné prostory.

Monitor má odnímatelnou stínící clonou uzpůsobenou pro použití, jak v klasické poloze monitoru, tak při otočení na výšku. V rámci konektivity nabízí čtečku SD karet a konektory USB 3.1 (Gen 1), USB Type-C, HDMI 2.0 a DisplayPort 1.4.

Profesionální monitor BenQ SW271 je k dispozici za doporučenou koncovou cenu 31 190 Kč nebo 1100 euro. Záruka je 5 let.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud